• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tablice rejestracyjne

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
#1
Witajcie,

nie wiem czy miejsce odpowiednie. Najwyżej moderator przeniesie.

Ostatnio zająłem się tematem uzbrojenia samochodów w tablice i natrafiłem na taką stronę. Jest na niej bardzo dużo wartościowych informacji dla każdego, kto będzie chciał zrobić sobie tablice z danego okresu oraz swojej najbliższej okolicy.

http://wptr.pl/

Pozdrawiam
Artur
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#4
https://platesmania.com/pl/informer
Witam
Ma ktoś może tablice rejestracyjne w skali 1/87 zapisane w jpg. do wydrukowania ?
Cześć

Nie wiem czy pomogę, ale kiedyś korzystałem ze strony

https://platesmania.com/pl/informer

Tam masz generator do wszystkich tablic, zarówno polskich jak i zagranicznych.
Sam wpisujesz jakie tablice chcesz mieć i generujesz, później musisz odpowiednio pomniejszyć.
Jeżeli dobrze pamiętam to wymiar musi być 0,59mm na 0,131mm do skali 1:87.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#9

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#11
Dzięki ale ja za bardzo tego nie ogarniam :(
Popatrz Marcinie...

Jak wejdziesz na tą stronę https://platesmania.com/pl/informer , to klikasz w przycisk oznaczony czerwonym kółkiem
01.png





Teraz rozwija Ci się okno i wybierasz rodzaj tablic


02.png





Następnie klikasz w przycisk

03.png




Z rozwiniętego okna wybierasz początek tablicy
04.png



Potem w tym okienku wpisujesz resztę liter czy cyfr tablicy

05.png



ja przykładowo wybrałem BLM 238C

06.png




Potem klikasz w przycisk

07.png




I z rozwiniętego okna wybierasz kształt i rodzaj tabllicy

08.png




Teraz klikasz w przycisk "Otrzymać"

09.png




I otrzymujesz tablicę wybraną przez siebie. Najeżdżasz kursorem na tablicę klikasz prawym przyciskiem myszy i z otwartego okna wybierasz zapisz.

10.png



Po zapisaniu tablica wygląda tak:
20000029d2.png


Teraz trzeba ją przenieść do programu graficznego typu Paint, albo do programu do pisania typu Word, dopasować rozmiar do oczekiwanej wielkości wydruku, drukujesz i masz tablicę.

Nie jest to szybki sposób, ale można zrobić we własnym zakresie tablice rejestracyjne.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
#12
Mocno na szybko ale powinno być jasne ;) jak nie będzie to później albo w weekend zrobię lepszy mini tutorial ;)

Najpierw wypełniamy pola (czarne strzałki) i klikamy Otrzymać (to z tłumaczenia strony). Wtedy pojawi się druga strona, na której będzie obrazek naszej tablicy. Klikamy PPM na obrazku i robimy kopiuj. Potem otwieramy np MS Word i robimy wklej. Potem ustalamy szerokość obrazka na 6mm (0,6cm - w Word). Robimy kilka tablic i drukujemy. Potem skalpel i mamy gotowe tablice ;)

Krok 1
krok 1 tablice.jpg


Krok 2
krok 2 tablice.jpg


Krok 3
krok 3 tablice.jpg


Krok4
krok 4 tablice.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#13
Zapomniałem dodać jeszcze, że można wybrać sobie kraj tablic, wystarczy najechać kursorem na ten przycisk i z rozwijanej listy wybrać kraj

11.png





A po wybraniu kraju najeżdżamy kursorem na następny przycisk i wybieramy "utwórz tablicę". Wtedy można utworzyć sobie własne tablice z różnych krajów.

12.png
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#14
Tak dla przykładu zrobiłem aktualną dwurzędową tablicę z eurobandem z Ukrainy. Układ liter i cyfr zmyślony.
2000819af3.png


A tu technika specjalna z 1995 r.
2000fb9a20.png

Układ liter i cyfr w obu tablicach zmyślony.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#17
Jeżeli chodzi o wydruk we własnym zakresie to ja robię to na drukarce atramentowej (bo kolorowej laserowej nie mam). Do wydruku używam najlepszych ustawień drukarki, takich jak do wydruków zdjęć. Drukuję na papierze fotograficznym matowym samoprzylepnym. Taki wydruk trzeba zabezpieczyć jeszcze lakierem bo druk atramentowy lubi się pod wpływem wilgoci rozmazać.
 
Reakcje
82 0 0
#18
Jak to jest z tablicami z wzoru '56-'76? Widziałem, że niektórzy w swoich modelach takie instalują, ale ja nie mogę znaleźć odpowiedniego generatora. (W czcionke "arklatrs" również nie ma tego wzoru. )
 

horrido

Aktywny użytkownik
Reakcje
225 11 1
#20
Można takie wytrawić tylko pytanie jak to potem pomalować aby wyglądało dobrze. O ile nie byłoby problemu ze starymi ( czarnymi ) tablicami to nie widzę tego w przypadku tablic współczesnych.
Pewien czeski producent modeli i blaszek robi równie misternie lakierowane cuda (niestety nie dla modelarzy samochodowych) więc ze strony technicznej chyba nie ma problemu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Z
Warsztat 24
Warsztat 22

Podobne wątki