• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Szopa u Darka

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#1
Witam wszystkich serdecznie.
Modelarstwem kolejowym tak na poważnie ;) zaraziłem się niecałe dwa lata temu. W tym czasie udało się mi zebrać dość poważną jak na moje możliwości kolekcję polskich modeli kolejowych. Choć o własnej kolejce marzyłem od dziecka. Zbudowałem trzy moduły, a jako samouk popełniłem dużo błędów ;) Ale dało mi to ogromną satysfakcję. Teraz jestem na etapie budowy pięciu bardzo nietypowych modułów mojego projektu, dostosowanych do warunków domowych, modułów bardziej prezentujących tabor kolejowy. Obecność na tym forum, dało mi ogromną dawkę wiedzy i odwagi ;) Do niedawna traktowałem modele że tak napiszę bardzo delikatnie, choć u mnie kolejka służy raczej do zabawy ;) I ta odwaga pozwoliła mi się przełamać, teraz rozbieram modele i próbuję je troszkę urealniać ;)
I przyszedł ten czas żeby się pochwalić moimi pracami.
Bardzo chętnie wysłucham uwag na temat moich prac, bardziej doświadczonych Kolegów.
W tym wątku będę prezentował tylko modele przerobione.
Z kolejowym pozdrowieniem
Dariusz
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#2
Na pierwszy ogień ST 44-859 z V epoki od Piko.
W modelu pomalowałem wnętrze kabin, dodałem drzwi w kabinach, oraz parę detali w kabinie, oczywiście pojawił się Pan Zenek mechanik, pomalowane zostało wnętrze przedziału maszynowego , numer przestrzenny. Pobrudziłem dach oraz całe pudło lokomotywy. Układ jezdny również nabrał kolorków;)
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#3
Dziś przyszła pora na pierwszy z wagonów typu 401Ka. Model wagonu od Piko.
Pozwoliłem sobie ;) na otwarcie jednych drzwi oraz dwóch włazów na dachu, wstawienie ściany za otwartymi drzwiami, powstała podłoga i ładunek. Reszta to skromna jak na mnie patynka:p.
Materiał Piko bardzo przyjemny, tworzywo dość plastyczne łatwe o obróbce. Tu muszę się pochwalić, przy patynowaniu modelu użyłem po raz pierwszy aerografu :).
IMG_20220127_214815.jpg
IMG_20220127_215857_1.jpg
IMG_20220127_220107.jpg
IMG_20220127_215651_1.jpg
IMG_20220127_215749_1.jpg
IMG_20220127_215813_1.jpg
IMG_20220127_215128.jpg
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#5
Dziś coś z moich stron. Sześć węglarek nie istniejącej już firmy PTK Holding Zabrze.
Wykonane na bazie modeli firmy Rivarossi. Dodałem oczywiście ładunek, nasze czarne złoto
pomalowałem, upaćkałem i tyle.
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#6
Dziś pierwsza cysterna z zestawu Piko 58370B. Model rozebrałem na czynniki pierwsze ;) było trochę zabawy żeby wyjąć beczkę, udało bez uszkodzeń. Pierwsze koty za płoty. Będą następne ;)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 13

Podobne wątki