• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Subiektywna historia kolei - lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#1
Przedstawiam Wam moją bardzo niepełną i ograniczoną wizję historii kolei, na podstawie części mojej kolekcji. Oczywiście braków i niedoskonałości tam mnóstwo, ale ograniczony miejscem, mogłem tylko tyle. Tak więc pociągi od epoki I (późnej) do epoki V, głownie takie ,które można było spotkać na obecnych i byłych terenach Polski. A więc jest KKStB , Koleje Rosyjskie, Koleje Pruskie, DR ale najwięcej oczywiście PKP :) Wszystkie modele są częścią z moich zbiorów.

IMG_20190608_185959.jpg
IMG_20190608_190028.jpg
IMG_20190609_165635.jpg
IMG_20211025_150545..jpg
 
Ostatnio edytowane:

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
987 1 0
#3
Cześć.
Piękna kolekcja. Masz tabor ułożony tematycznie, epokowo?
Zastanawiam się nad składem za owieczką, co to za wagony? kkStB 270, rozumiem że Kleinbahn, a wagony za nim Roco?
Co to za cysterna za Tr11, bo reszta wagonów to chyba Klein Modellbahn ale w której epoce? Natomiast G8.1 to Piko cz FL ze składem KPEV?
Napisz może coś więcej.
 

Ferrumka

Nowy użytkownik
Reakcje
34 0 0
#4
Cześć.
Piękna kolekcja. Masz tabor ułożony tematycznie, epokowo?
Zastanawiam się nad składem za owieczką, co to za wagony? kkStB 270, rozumiem że Kleinbahn, a wagony za nim Roco?
Co to za cysterna za Tr11, bo reszta wagonów to chyba Klein Modellbahn ale w której epoce? Natomiast G8.1 to Piko cz FL ze składem KPEV?
Napisz może coś więcej.
Za owieczka wydaje mi się, że są to węglarki produkcji PIKO, w malowaniu kolei Saksońskich. Tego typu jak na zdjęciu. Z kolei G8.1 wygląda na też produkcji PIKO, w malowaniu kolei belgijskich.
 

Załączniki

OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#5
Za owieczka wydaje mi się, że są to węglarki produkcji PIKO, w malowaniu kolei Saksońskich. Tego typu jak na zdjęciu. Z kolei G8.1 wygląda na też produkcji PIKO, w malowaniu kolei belgijskich.
Dokładnie takie małe oszustwo ,ale nie wiekowe tylko przynależnościowe :) jest tam jeszcze parę malych niezgodności ,ale raczej właśnie w przynależności nie w epoce :)
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#6
Cześć.
Piękna kolekcja. Masz tabor ułożony tematycznie, epokowo?
Zastanawiam się nad składem za owieczką, co to za wagony? kkStB 270, rozumiem że Kleinbahn, a wagony za nim Roco?
Co to za cysterna za Tr11, bo reszta wagonów to chyba Klein Modellbahn ale w której epoce? Natomiast G8.1 to Piko cz FL ze składem KPEV?
Napisz może coś więcej.
Witam za Tr11 wagony Kleina , polskie , Dyr Lwów. Cysterna też II epoka Tow Naftowe Galicja . Za 270 wszystkie wagony to KKStB Roco, Klein.