• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Star 266 1/87 by eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#1
Zaczynam nowy projekt, w dobie XXI wieku i mnie dopadło posiłkowanie się technologią 3D .
Kabiny jeszcze do lekkiej korekty, są za szerokie o 0,5 mm, do poprawki jest też grill w nowszej wersji, ostatecznie kabiny będą bez zderzaków, będzie to osobny element .
Będę się starał na bieżąco relacjonować postęp prac, jednak że korzystam z usług firmy zewnętrznej to jestem uzależniony od jej terminów .
IMG_7990.JPG
IMG_7991.JPG
IMG_7992.JPG
IMG_7993.JPG
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#3
Już odpowiadam, mogłem prędzej o tym wspomnieć .
Planuję zrobić wersję skrzyniową, czy również inne ? raczej nie .
Model jak najbardziej będzie dostępny w sprzedaży, i głownie w formie kitu, na składanie gotowych modeli raczej nie znajdę czasu .
Proszę na razie nie pytać o cenę, wyjdzie to dopiero po całkowitym skończeniu modelu .
Wszelkie światła, kierunkowskazy będą w formie odlewów z barwionej żywicy "clear" .
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#5
(y) To jest TO co "tygrysy" lubią najbardziej !! Widzę że mnie ubiegłeś w wydruku ale trzymam KCIUKI za Twój projekt i pewnie gdy bedzie sposobność kupię od Ciebie zwłaszcza "nowszą" wersję.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#7
heh, mnie też ubiegłeś :)
z tym, że mój powstaje w wersji dla mniejszych skal, potem dopiero będzie h0
Twój zapowiada się wcale nieźle - trochę grube słupki, ale i tak wygląda dobrze. Z czego zrobisz kierunkowskazy?
1572534036847.png
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#8
Zacnie wyglądają gotowe wydruki. Gratulacje.
Fajnie że obie wersje grilla. Czekam na dalszą prezentację, szczególnie interesuje mnie efekt oświetlenia z przeźroczystych żywic.
Jak wykonasz oszklenie? Wpasowane, czy wewnętrzne?

Może się orientujesz - czy jednak w zależności od wersji grilla nie powinien być również zmieniony dolny element drzwi szoferki? Widzę również różnicę w lusterku bocznym.
1573761257385.png vs 1573761396878.png

Ja swojego też rysuję , też mnie ubiegłeś... :)

1573760930283.png
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#9
Ależ nikogo nie ubiegłem , do skończenia projektu jeszcze długa droga .
Kabiny są w fazie prototypowej, wszelkie poprawki zostaną naniesione . Oszklenie będę sie staral zrobić wpasowane, szkoda psuć efekt podklejając folią .
Jak wszyscy Koledzy pokończą swoje modele to będzie prawdziwy wysyp .
Ja narazie mam kabinki i koła, niestety koła jako całość, felga z oponą, jednak to postaram się zmienić .
Życzę wszystkim powodzenia w swoich projektach .
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#10
Zapowiada sie super! Sam jestem chętny na kity gdy projekt dojdzie do efektu finalnego.
Mam małą propozycje, zrobić grill jako osobny element. W tedy w zestawie umieścić obie wersje i modelarz sam wybierze którą wersję wybierze przy składaniu.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#11
Co do grilla to zostaje tak jak jest, jak to zauważył Kolega Rotor72, są też różnice w drzwiach, i to będzie poprawione, a znając życie to każdy zainteresowany pewnie i tak będzie chciał dwie wersje :)
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#13
Superowy ten STAR :0 Ja bym chętnie zrobił takiego ale na pace działko zu-23 :)
Właśnie taki jak na zdjęciu, starsza wersja.
Ashampoo_Snap_wtorek, 18 lutego 2020_22h19m36s_002_.jpg

Działko zu-23 z przyjemnością zrobię w tej skali
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#14
Zleciłem poprawienie kabin, niestety nie mogę bliżej określić terminu kiedy będą gotowe, nie mniej jednak prace trwają, może nie intensywnie ale powoli do przodu .
O działku Michał pomyślimy, pewnie niektórzy chcieli by takowe mieć na modelu :)
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#15
Superowy ten STAR :0 Ja bym chętnie zrobił takiego ale na pace działko zu-23 :)
Właśnie taki jak na zdjęciu, starsza wersja.
Działko zu-23 z przyjemnością zrobię w tej skali
No to się znowu odezwę, u mnie już takowy powstaje, ale jeszcze trochę na desce kreślarskiej pobędzie. Ma jeszcze trochę braków, a ostatnio weny brak. ;)
1582128828836.png

Podobny?
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#20
Kabiny jeszcze raz będą poprawiane, są przeskalowane tzn, za duże :( Wynikło to z kompletnego braku dokumentacji wymiarowej kabiny i prace były wykonywane wynikowo . Ale dopadłem takiego w pobliskiej wiosce w OSP i sobie pomierzyłem, teraz dopiero będzie wszystko ok.