• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacyjny arkusz danych (SAD)

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#1
Podtawową informację o stacji powinien zawierać dokument SAD- Stacyjny Arkusz Danych.
Jego treść jest różna ale powinna zawierać podstawowe informacje dla
- autora projektu makiety
- autora rozkładu jazdy
- technika odpowiedzianego za DCC i łączność
-autora założeń obiegu towarów - o ile to Fremo Spotkanie
- dyspozytora obsługującego stację


Przygotowania takiego dokumentu zasadniczo nie jest skomplikowane - wymaga jednak operowania aplikacjami tekstowymi na takim poziomie alby do plików wpinać obrazy. Pozostałe treści zależą od inwencji autora.
Wstęp Sad powinien z pewnością zawierać schemat stacji oraz jej opis.
Poniżej dla przykładu Bocznica Szlakowa
sad info ogolne.png



Poniżej również treści operacyjne
sad opis podstawowy.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
G

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#3
Dodatkowo informacja o obiegu towarów na przekładzie Żukowa Zachodniego. Zawiera nie tylko dane o towarach oferowanych i zapotrzebowaniu ( Te informacje znajdują się w Żółtych stronach ) ale również o ilości wagonów "na tydzień" - czyli w ramach potencjalnej jednej sesji.
sad info o towarach i obiegów wagonów.png
 
OP
OP
G

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#4
SAD mojego autorstwa, co prawda nieaktualny ale wzorowany na przykładach z imprez. Kilka razy spotkałem się z tym , że Sad wydrukowany wisi na tablicy stacyjnej lub pod nią.
sad pełny 1.png
sad pełny 2.png
 

Tomasz Korczyński

Moderator Grupy ŁKMK
Zespół forum
FREMO Polska
ŁKMK
NAMR
Reakcje
361 0 0
#6
Teasm o SAD planuję na 23 sierpnia godz 18- o ile będzie około 5 chętnych .
@Tomasz Korczyński - czy zrobisz nagranie?
Grzegorz trochę pechowy termin, bo od 19 do 31 sierpnia jestem poza Polską i nie biorę komputera. Spotkanie mogę ustawić w kalendarzu, ale beze mnie chyba się nie rozpocznie. Wątpię też czy ktoś będzie miał uprawnienia jego nagrywania.
Może jednak wrzesień?