• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

0e Stacja RING wąskotorowy

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Projekt stacji wąskotorowej powstał z myślą o scaleniu "wszelkiego" ruchu kolejowego (normalno- i wąskotorowego) na stacji węzłowej Ringu. Od początku założeniem także było, aby stacja wąskotorowa była samodzielnym modułem przygotowanym także do podłączenia tylko modułów FremOe (bez modułów normalnotorowych) i aby stanowiła odrębny moduł, dający podzielić się przynajmniej na dwa segmnenty : dworzec osobowy i część towarową.
Stacja będzie stacją końcową z placem rozładunkowym, rampą czołową, z magazynem, z rampą przeładunkową na wagony normalnotorowe, z rampą czołową do załadunku wagonów normalnotorowych na transportery wąskotorowe.
Rozjazdy i tory Peco, budynek dworca Weingarten, stanowisko nawęglania, żuraw wodny, peron jednostronny i murek oddzielający oraz magazyn i rampa czołowo-boczna już są. Skrzynki będą niebawem gotowe... Semafory 8 m będą jesienią.
Stacja 0e.jpg


I w ten sposób dworzec osobowy o długości 3 lub 4 x 120 cm i szerokości 50 cm będzie stanowił odrębną dioramę w pokoju. Do tego mała lokomotywownia z kanałem rewizyjnym, stanowiskiem do nawęglania i żurawiem wodnym.Do tego mała lokomotywownia z kanałem rewizyjnym, stanowiskiem do nawęglania i żurawiem wodnym.
Stacja 0e osobowa.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#2
A to kilka elementów zebranych już do stacji wąskotorowej.
Obrzeża peronów, kozioł oporowy, rampę boczno-czołową i murki kupiłem w Niemczech, jako gotowe odlewy z gipsu wzbogacanego polimerami i wstępnie spatynowane.

P1090675.JPG P1090677.JPG P1090678.JPG P1090681.JPG P1090682.JPG
 
Ostatnio edytowane: