• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Polanica-Zdrój

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
ten plik zawiera prawie 300 stron. Jest alternatywą dla plików spakowanych jak RAR czy ZIP. Osoba która zeskanowała te pliki w ten sposób poszła odrobinę na łatwiznę. Przyznam szczerze, że bez zaglądania do googla też nie wiedział bym jak przerobić cały katalog zdjęć na plik PDF.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
PS ja IrfanView używam jak główną przeglądarkę zdjęć. jest zdecydowanie lepsza i szybsza od Windowsowej a przy tym waży tyle co nic. no i ma tę przewagę, że otwiera spory wachlarz formatów.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
...dlaczego nie można zamieścić na tej stronie rysunków w bardziej znanym formacie? Po co takie komplikacje?
To raczej pytania do twórców tej strony niż do nas. ;) Ja wiem tyle, że format djvu gwarantuje najlepszą jakość skanowanych dokumentów przy relatywnie niewielkich plikach. Tu masz pliki po 300 stron o wielkości zaledwie 20MB. Przechowanie tego w postaci obrazków JPG lub PNG zajęłoby pewnie coś w okolicach pół GB (licząc tylko po 1,5MB/stronę). Format djvu może i jest niszowy, ale w tym przypadku użyty jak najbardziej zgodnie ze sztuką.

P.S. Proponuję kończyć tą dyskusję, bo śmiecimy Padre w jego wątku... ;)
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Ja używam Maca, więc niestety nie mogę tego otworzyć. Próbowałem instalować z linków podanych wyżej pod Mac i niestety nie idzie. Musiałby mi ktoś to jakoś rozpakować.. :)
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Jakiej firmy torowiska użyłeś ? Od dłuższego czasu mam gotowa skrzynkę pod moduł w tej pięknej skali i chyba czas się za nią w końcu zabrać...:)
 

kolejTT

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 10 1
Wschodniej głowicy nigdy nie skończyłem, bo wcześniej zrezygnowałem z realizacji projektu (rozjazdy 12 stopni okazały się zbyt zabawkowe... ;) ).
BTW, projekt zachodniej głowicy też nie został całkiem ukończony. Rozrysowałem tylko napędy zwrotnicowe, ale już nie zdążyłem zabrać się za rygle. Wszystkie napędy w torach głównych Polanicy były bowiem ryglowane.
Czy istnieje chociaż cień szansy na zmianę decyzji i powrót do budowy stacji ?
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Analizuję zdjęcia, które mam u siebie. I tak się zastanawiam.. przy niedawnym remoncie stacji wymieniano pędnie i kanały, i czy przypadkiem nie umiejscowiono kanałów w nowych miejscach.
@t_domagalski Czy gdy przygotowywał Pan się do robienia szkicu wschodniej strony stacji, nie znalazłyby się jakieś szczegółowe zdjęcia zabudowy okołopędniowej? :)
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
...nie znalazłyby się jakieś szczegółowe zdjęcia zabudowy okołopędniowej? :)
Coś tam mam. Tyle, że w formacie FOTOPAN lub FUJI-COLOR, nieobsługiwanym przez współczesne przeglądarki zdjęć... :podstepny: Ale patrzą na zdjęcia w Internecie widzę, że zasadniczo pędnie zostały w swych pierwotnych trasach.

Z resztą, przez te dodatkowe rozjazdy i tak trzeba przeprojektować nieco SRK, bo nie można zostawić ich tak odłogiem. Minimum z minimum to rygiel przy zwrotnicy w torze zasadniczym. Jeśli faktycznie były tam kiedyś te rozjazdy, to sterowanie wyglądało wtedy zupełnie inaczej... Co byś nie zrobił, to i tak wyjdzie z tego jakaś fikcja. ;)
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Mniej więcej udało mi się to opracować. Przeprojektowałem grupę bocznicową. Skrzynie napędów zamówię z Niemiec. Co najwyżej spróbuję gdzieś wytrawić same pokrywy z charakterystycznym X na wierzchu.
Mile widziane uwagi. Jedyny problem, którego nie mogę rozwikłać, to którędy idą pędnie do rygla napędu zwrotnicy prawej na stronie wschodniej. Ze zdjęć widać, że pędnia idąca z prawej strony do zwrotnicy maksymalnie lewej "wchodzi" jakby w rygiel zwrotnicy prawej i wychodzi idąc dalej. (mam nadzieję, że jasno to wyjaśniłem :))
 

Załączniki

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
...pędnia idąca z prawej strony do zwrotnicy maksymalnie lewej "wchodzi" jakby w rygiel zwrotnicy prawej i wychodzi idąc dalej. (mam nadzieję, że jasno to wyjaśniłem :))
Nie ma w tym nic złego. Rygiel przy zwrotnicy "prawej" (rozjazd nr 2.) jest tzw. ryglem pośrednim. Jedną pędnią można ryglować nawet kilka napędów jednocześnie. Na tym zdjęciu masz zestaw "wajch" nastawni PZ:
https://polska-org.pl/3936818,foto.html?idEntity=6022257
Dźwignie Rg1 i Rg2 służą do ryglowania zwrotnic. Są dwie, bo najprawdopodobniej umożliwiają ryglowanie zwrotnic w obu położeniach jedną pędnią (na tej samej zasadzie jak podawanie Sr2 i Sr3). Ale tutaj moja wiedza nt. scentralizowanych urządzeń mechanicznych nieco kuleje, więc nie wyjaśnię szczegółów.

Co do części zachodniej, to na pewno brakuje wykolejnicy wraz z napędem oraz rygla przy zwrotnicy rozjazdu 8 (to ten zlikwidowany, prowadzący na tory boczne). Tam był rygiel wyjątkowo po tej samej stronie co napęd zwrotnicowy i zwrotnik.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Dziękuje bardzo za cenne uwagi. Poprawie. Zastanawiam się co do wykolejnicy. Nie wiem czy uda mi się coś takiego w ogóle zamontować, zwłaszcza polskiego. Czy ktoś w ogóle coś takiego u nas wykonuje? Rozumiem, że będę musiał raczej zamontować 3 wykolejnice. No i raczej sterowane ręcznie na makiecie, bo nie przewidziałem tego na pulpicie.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Napotkałem pewien problem w kwestii elektryki. O ile większość napędów zwrotnic działa bardzo dobrze, o tyle mam niestety problem z dwiema zwrotnicami 3/4, które są ze sobą sprzężone. Aktualnie mam przewody od każdego z napędów przylutowane do przełącznika razem. Niestety pojawia się problem: napędy wariują i działają bez zatrzymania. Nie wiem w czym problem. Może ktoś pomoże?
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Napotkałem pewien problem w kwestii elektryki. O ile większość napędów zwrotnic działa bardzo dobrze, o tyle mam niestety problem z dwiema zwrotnicami 3/4, które są ze sobą sprzężone. Aktualnie mam przewody od każdego z napędów przylutowane do przełącznika razem. Niestety pojawia się problem: napędy wariują i działają bez zatrzymania. Nie wiem w czym problem. Może ktoś pomoże?
Coś masz skopane z ich połaczeniem. Jakie napędy, jakie zasilanie i jak mógbyś jakiś podgląd jak to podłączyłeś?
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Korzystając z okazji odwiedziłem Pawła.
Lokalny spalinowy tabor miło łechta oko... :)
Stacja powoli nabiera wyrazu, acz roboty do wykonania pozostało jeszcze sporo.
Kilka fotek, niestety wykonanych przy sztucznym oświetleniu...
Na początek ST44-700:
10IMG_9790_Easy-Resize.com.jpg

5IMG_9812_Easy-Resize.com.jpg
6IMG_9785_Easy-Resize.com.jpg


oraz: ST43-339:
7IMG_9823_Easy-Resize.com.jpg
8IMG_9824_Easy-Resize.com.jpg
9IMG_9826_Easy-Resize.com.jpg


oraz fotka zbiorowa:
9IMG_9842_Easy-Resize.com.jpg


Pozdrawiam Cię Pawle :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 215
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki