• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ST44 w wielu odsłonach

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
27.07.2020r Ścinawka Średnia. M62-1793 na czele składu węglarek za chwilę wyruszy do kamieniołomów w Nowej Rudzie Słupcu.
Po prawej stronie kadru widać efekt prac modernizacyjnych. Prace trwają zarówno na "Dworcu dolnym"...
2.JPG

2a.JPG 2b.JPG

jak i "Górnym"...
2e.jpg 2c.jpg 2d.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Mam prośbę do wszystkich, zamieszczających zdjęciu zarówno w tym, jak i w kilku innych, podobnych wątkach w dziale "Prawdziwa kolej" o bardziej krytyczne przyglądanie się swoim zdjęciom przed decyzją wstawienia ich na forum. Wydaje mi się, że te wątki powinny służyć do pokazywania rzeczywiście ciekawych zdjęć lokomotyw, albo w niecodziennym malowaniu czy oznakowaniu, albo w ciekawym ujęciu. Ale zamieszczanie dziesiątków zdjęć praktycznie identycznych maszyn, różniących się wyłącznie numerem, fotografowanych w tym samym, albo bardzo podobnym miejscu i ujęciu, wydaje się lekką przesadą. Prosiłbym też o zwrócenie większej uwagi na jakość fotografii, bo niektóre tu zamieszczane są nie najwyższej jakości, a nie przedstawiają niczego szczególnego, co usprawiedliwiałoby wstawienie kiepskiego technicznie zdjęcia. Wprawdzie możliwości serwera forum są dość duże, ale jednak nie są nieograniczone.

Powtarzam ten sam post w kilku wątkach, w których pojawia się wiele w sumie podobnych do siebie zdjęć.
 

Gagar358

Znany użytkownik
Reakcje
1.173 3 0
Pora trochę rozruszać te gagariny:D. Tak więc kolejna mała porcja z mojego archiwum:

ST44-1249 PKP CARGO na torze postojowym stacji w Trzebini, 12.10.2019 r.
P1020609.JPG
P1020622.JPG
P1020635.JPG


M62M-002 RAIL POLSKA odpoczywa na ostatnim torze szlaku naprzeciw lokomotywowni Kraków Bieżanów, 01.10.2017 r.
P1120877.JPG
P1120878.JPG
 
Reakcje
372 2 1
Koledzy, mam dwa pytania. Pierwsze to takie skąd jest czyli jaki ma przydział Gagarin oznaczony numerem ST 44 1102 ? Dość dużo jest jego filmów na YT. Kojarzy mi się z Gdynią i kaszubskimi klimatami stąd też pytam. Może ktoś mi podpowie?

Pytanie 2: ile modeli ST 44 zostało obecnie wydanych, w jakich malowaniach lub chociaż z jakimi numerami bocznymi i przydziałami??
Z tego co kojarzę to są chyba tylko 2 modele Cargo. Jeden 1240 z piko a drugi 324 z Roco. Co do zielonych modeli to nie mam zbyt dużo pojęcia
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.091 153 19
Reakcje
372 2 1

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
31.10.2020r. Wyjątkowy gość z Litwy na Warszawie Pradze - M62K-1482. Szkoda, że go tak wyjątkowo "źle ustawili", pośród szkieletów starych masztów oświetleniowych, które właśnie są wymieniane. Ale i tak kilka fotek udało się zrobić, pomimo obecności wielu fotografujących. Co warto odnotować, nikt nikomu nie wchodził w obiektyw. Każdy cierpliwie czekał na swoją kolej.
5.JPG

4.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.jpg
 

kilanziom

Znany użytkownik
Reakcje
827 9 0
Wcale go tak źle nie ustawili, w piątek stał znakomicie, ale w sobotę o poranku nadjechała ekipa tnąca na złom słupy oświetleniowe na stacji Warszawa Praga i szczątki najbliższego z nich zrzucono właśnie przed wspomnianym gagarinem. A "garb" na dachu mieści się w skrajni tak samo jak dach zespołu piętrowego serii 'Bhp'.

Bywało lepiej, ale nie jest źle:

DSC04353.jpg

M62K-1482 / Warszawa Praga / 30.10.2020

DSC04378.jpg

M62K-1482 / Warszawa Praga / 31.10.2020

I dorzucam jeszcze niezbyt szczęśliwe z racji obecności rewidenta zdjęcie z Sestokai 1.5 roku temu (jako że maszyna ta od dłuższego czasu pracuje na torze o rozstawie 1435 mm):

DSC00145.jpg

M62K-1482 / Sestokai / 24.08.2019
 

Podobne wątki