• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spróbowałem i ja

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#21
Linnie podziału trzeba po szlifowaniu robić od nowa. Skalpel kilka razy przejedziesz i jest. Natomiast wystające elementy kiedyś zaklejałem taśmą, ale teraz wolę je uformować od nowa.
(Mistrzem nie jestem więc raz się uda raz dam więcej farby aby ukryć braki) Podstawa to dobra szpachlówka. Ja polecam Tamiya. Mam kilka ale tylko ta jest godna polecenia.
Jak obserwuję to jednak każdy robi po swojemu. Obejrzałem wiele tutorialów Ale koniec końców robię całkiem inaczej. Bo nagle się okazało, że papier ścierny też ma swoją grubość. Skalpel mimo, że ostry to ma nie taką końcówkę (teraz mam 5 różnych).
I nadal mi wychodzą potworki. Dlatego czasami kusi mnie H0 bo to olbrzymia skala :)

Tak te szyby wyglądają. Słabe stare zdjęcie ale nie mam modeli pod ręką ...

b9934926a9ab9f3d.jpg
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#23
Linnie podziału trzeba po szlifowaniu robić od nowa. Skalpel kilka razy przejedziesz i jest. Natomiast wystające elementy kiedyś zaklejałem taśmą, ale teraz wolę je uformować od nowa.
(Mistrzem nie jestem więc raz się uda raz dam więcej farby aby ukryć braki) Podstawa to dobra szpachlówka. Ja polecam Tamiya. Mam kilka ale tylko ta jest godna polecenia.
Jak obserwuję to jednak każdy robi po swojemu. Obejrzałem wiele tutorialów Ale koniec końców robię całkiem inaczej. Bo nagle się okazało, że papier ścierny też ma swoją grubość. Skalpel mimo, że ostry to ma nie taką końcówkę (teraz mam 5 różnych).
I nadal mi wychodzą potworki. Dlatego czasami kusi mnie H0 bo to olbrzymia skala :)

Tak te szyby wyglądają. Słabe stare zdjęcie ale nie mam modeli pod ręką ...

Zobacz załącznik 810965
Dzięki za podpowiedzi. Patent z szybami godny rozważenia. A, Nyski super(y)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#25
Dzięki za miłe słowa Marcinie(y)Chyba z racji mojego wieku już jestem pod jakąś ochroną, że jeszcze nikt po mnie nie pojechał z grubej rury:D:p
Chyba raczej z tytułu obawy przed zniechęceniem cię do dalszej roboty :)
Jak ci brakuje ostrej krytyki, to służę... ;)
Po przyjrzeniu się stwierdzam, że koła masz nierówno pomalowane - wstyd :p
Na plandece jakiś dziwny bąbel - o ile plandeka w sumie fajna, to ten dziwny pryszcz mnie denerwuje - co to jest? (lewy górny róg)

W kwestii kół to niedawno na fb był filmik jak przy pomocy zwykłego kółkownika koleś malował koła aerografem, jak znajdę swój, to wypróbuję i powiem ci czy to ma sens.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#26
Chyba raczej z tytułu obawy przed zniechęceniem cię do dalszej roboty :)
Jak ci brakuje ostrej krytyki, to służę... ;)
Po przyjrzeniu się stwierdzam, że koła masz nierówno pomalowane - wstyd :p
Na plandece jakiś dziwny bąbel - o ile plandeka w sumie fajna, to ten dziwny pryszcz mnie denerwuje - co to jest? (lewy górny róg)

W kwestii kół to niedawno na fb był filmik jak przy pomocy zwykłego kółkownika koleś malował koła aerografem, jak znajdę swój, to wypróbuję i powiem ci czy to ma sens.
No wreszcie jakiś konkret:p To, że koła są masakryczne to wiem, ale z ręki to i tak nieźle wyszły. Twój patent użyję przy kolejnych jak dobiorę odpowiednie średnice szablonu. A, do plandeki się jakieś gó...o przykleiło. Ten model jak już wcześniej wspomniałem jest jednym wielkim poligonem doświadczalnym i zbiorem
wielu, wielu błędów;)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#29
Miałeś chyba odwrotnie model sklejony, bo część górna to jest tył autobusu, zwróć uwagę na kształt okien ;)
Kibicuję tak czy tak, ja mam zamiar poświęcić brekinę na ten szczytny cel:D
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#30
Nie. To taki gó…ny ogórek był dlatego go poświęciłem. Brekinowego też brałem pod uwagę, ale jakoś szkoda mi było go ciąć;)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#31
Chodzi o to żę naprawdę trafiłeś na żle sklejony egzemplarz, dwie fotki z ebay;
zły
zle.jpg

oraz prawidłowo sklejony
espewe.jpg


Ty masz tylnie szyby założone na przód.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#36
Kolejny rozgrzebany temat KM-251 z GPM i pytanie do kolegów:
Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z tym modelem. Chodzi mi o wysięgnik, a raczej jego stabilność pod obciążeniem włoka? Oraz czy był wklejany czy podtrzymywany przez olinowanie? No i kolejna zagwozdka to prawidłowe poprowadzenie tych lin? Będę wdzięczny za informacje i sugestie:)
Lecz proszę głównie o informacje o doświadczeniach, a mniej typu „ zrobiłbym tak i tak”;)
17A3E745-30CB-4EF3-A3FB-86F3C1784396.jpeg
F8C81A5F-BC9C-4338-9D75-99F62952BEDF.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#37
He, he. No nie podejrzewałem, że jestem pierwszy, który zabrał się za ten model;)
A, że odzew był zerowy musiałem sobie poradzić sam. Tak, wiem brak czasu, chęci itp. Przecież prościej i łatwiej cyknąć fotkę i zamieścić w chwaliwątku „ co dziś przyniósł kurier” :confused: Jak wyszło oceńcie sami:)
8DC3E85D-CBD3-4D28-8268-082C3C43C37F.png
6A5A2DB1-C9B5-4B0B-AB73-C6226E295740.png
8DC3E85D-CBD3-4D28-8268-082C3C43C37F.png
6A5A2DB1-C9B5-4B0B-AB73-C6226E295740.png
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#38
A, że odzew był zerowy musiałem sobie poradzić sam.
No przecież nie chciałeś dobrych rad tylko opinię. A że jesteś pionierem, to sam się musiałeś przekonać co jest za horyzontem. Jak widzę, trzyma się dziarsko ta krata :)
Model pięknie sponiewierany. Świetna robota.
Pytanie tylko mam - takie 3 podpórki fotela operatora - to faktycznie takie były, czy to podpory z druku (umyślnie lub nie) pozostawione?
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#39
No niby masz rację bo tak napisałem, ale chciałem uniknąć przede wszystkim porad od osób, które są obecne na naszym forum i posiadają wiedzę doradczą i teoretyczną z prawie każdego poruszanego tematu. Same natomiast jeszcze tu nic przez siebie wykonanego nie przedstawiły. I to tyle i, aż tyle w tym temacie.
Dzięki za ocenę:) Co do fotela to nie wiem, ale raczej podpory druku. Zostawiłem bo i tak po złożeniu modelu są niewidoczne.;)