• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Skrzynie z Car system JL

OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#41
OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#45
Witajcie, pół roku zleciało, a w temacie makiety cisza. Spokojnie bo jest jakiś progres...
Postanowiłem zrobić kilka oświetlonych modeli żeby moduły trochę ożyły, z pomocą przyszedł kolega.
Plan był taki, żeby modele były mobilne tj zasilane przez akumulatory, które można naładować, a nie po kabelkach.
( najchętniej wrzuciłbym jakieś filmy, efekt dużo lepszy, ponieważ światła błyskają, a na zdjęciach tego nie widać, być może kiedyś wrzucę jakiś nagrania przez streaming ).

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
 
OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#51
Dziękuję chłopaki. Dzisiaj ostatnie dwa oświetlone modele, a będą to służby drogowe na bazie modeli VW Crafter.

VW Crafter blaszak
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg


VW Crafter z tablicą ostrzegawczą.
t001.jpg
t002.jpg
t003.jpg
t004.jpg
t005.jpg
t006.jpg
R00.jpg


Wszystkie oświetlone modele razem.
R03.jpg
R02.jpg
R01.jpg

Pozdrawiam, L
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#52
Robi wrażenie, szczególnie fotografia wszystkich razem :)
Podziwiam to oświetlanie samochodów w naszej skali te diody są tak małe że jak to robiłem to zawsze jakaś mi zginęła i o ile jeszcze przednie czy tylne lampy jakoś dawałem radę to obrysówki mnie zabijały i odpuściłem temat.
 
OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#54
Robi wrażenie, szczególnie fotografia wszystkich razem :)
Podziwiam to oświetlanie samochodów w naszej skali te diody są tak małe że jak to robiłem to zawsze jakaś mi zginęła i o ile jeszcze przednie czy tylne lampy jakoś dawałem radę to obrysówki mnie zabijały i odpuściłem temat.
Dzięki, dokładnie tak jak piszesz. Ja zamawiałem te najmniejsze 0402 gdzie oświetlenie przodu, tyłu nie było problemem. Schody się zaczynały np przy dodaniu układu stroboskopów w grilach - łojejku. Dodatkowo tak jak wspomniałem zasilanie musiało być zrobione na aku. Baterie, kilometry kabli :) i gniazda ładowania trzeba gdzieś wcisnąć i pochować.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 142

Podobne wątki