• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Sklepy z modelami w skali 0

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#1
Chciałbym się przyjrzeć modelom w skali 0. Czy są w Polsce sklepy z modelami w tej skali, ale posiadającymi je na stanie a nie w ofercie z możliwością sprowadzenia(najlepiej lokomotywy)?
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#2
Wiele sklepów internetowych kilka lat temu sprawdzałem w poszukiwaniu modeli w zerówce i jedyne w których je znalazłem to Modelmania i pewien sklep z Chorzowa* . Tam jednak wszystkie modele są na zamówienie. Oba te sklepy internetowe mają też sklep stacjonarny ale skoro wszystko jest na zamówienie to na półkach żadnego modelu w zerówce się nie zobaczy. W sklepie z Chorzowa jest kilka wagonów towarowych (BRAWA, obecnie już nie produkowane) dostępnych od ręki a przynajmniej ich status to wysyłka 24h więc być może da się je obejrzeć na żywo. Ale ja bym się upewnił czy ten status jest prawdziwy bo różnie to bywa. W Modelmanii kiedyś też było dostępnych od ręki kilka wagonów, ale przez niedługi czas.

Może w Warszawie coś jest, ale nie mam wiedzy. Kiedyś modele w zerówce były dostępne w Parowoziku, ale wiem to "ze słyszenia".

Obawiam się, że Polska jest jeszcze zbyt biednym krajem aby w sklepach stacjonarnych na półkach można było oglądać modele w zerówce że o jedynce nie wspomnę.

* ciekawi mnie dlaczego po wpisaniu nazwy tego sklepu w poście wyświetlany zostaje tekst NIEDOZWOLONA REKLAMA ?
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
Te linki które wstawiłem powyżej przedstawiają wagony firmy Lenz przerobione przez sklep parowozik na polskie oznaczenia. Może sklep przerabiał jeszcze inne typy wagonów firmy Lenz, tego nie wiem. Co do sklepów modelarskich posiadających w ofercie skalę 0, to był jeszcze sklep Data Land z Łodzi który posiadał dawniej modele w tej skali, kupiłem od nich zestaw oraz 3 szt. wagonów towarowych. Co do niedozwolonej reklamy, to była na forum dyskusja o tym że przez ten sklep upadła impreza która odbywała się w Elektrowni w Rybniku. Nie wiem jak jest obecnie w tym sklepie, lecz wcześniej ceny internetowe były podawane na stronie, a gdy się przybyło do sklepu aby zakupić dany towar to się okazywało że jego cena jest dużo wyższa od tej podanej na stronie. To jest trochę dziwny sklep, mieli wystawiony na stronie zestaw 5 wagonów składu Reinhgolda czyli Złoto Renu, chciałem ten zestaw zakupić, to mi odpowiedzieli że nie mogą tego zrobić więc przy pomocy kolegi Roberta Reschki zakupiłem zestaw Orient Expresu.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#7
Mateuszu, nie zawsze. Ja dlatego zbieram III epokę, ale tylko do roku 1957 ponieważ moę mieć tabor typowo niemiecki który po wojnie był masowo używany na PKP. Póżniejsze lata to już potrzeba wykonać przeróbki, szczególnie jeśli chodzi o parowozy.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#10
Niezupełnie, kolega Stangel produkuje budownictwo i dodatki do niego, robi manewrówkę SM03, nie wykona natomiast parowozu ani spalinowozu, te modele wykonuje kolega Adam czyli Spur1.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#12
Chciałbym się przyjrzeć modelom w skali 0
Polecam wizytę w technikum kolejowym lub jak się ono teraz zwie w Poznaniu, jest tam duża kolekcja modeli w wielkości 0, autorstwa modelarza z Herbów Nowych Waldemara Masionka, może nie są idealne, ale ja wiem jak powstawały i podczas mojej pierwszej wizyty u Waldka przysłowiowa kopara mi opadła.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#14
skontaktować się ze Stanglem
Może trochę więcej szacunku do "nieco" (;)) starszego kolegi? Ale przede wszystkim warto najpierw sprawdzić, czy ma się o czym pisać, bo jak się okazuje, kolega @JakubR trafił kulą w płot...
Miałem bardziej na myśli SN52/61 oraz Witffeldy
A czy kolega Tomek Stangel produkuje modele SN52 i 61, czy Wittfelda? :eek:

A nawiasem mówiąc, z niewinnego pytania (prawda, że trudnego do odpowiedzenia) rozwinęła się zbędna dyskusja nie całkiem na temat. Kolega @DieselPower chciałby obejrzeć fabryczne modele w wielkości 0, takie, jakie można po prostu kupić, a Wy mu polecacie zamówienie czegoś w manufakturze, oglądanie rękodzieł indywidualnych modelarzy, czy jakieś stare konwersje wagonów.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#17
Wiele sklepów internetowych kilka lat temu sprawdzałem w poszukiwaniu modeli w zerówce i jedyne w których je znalazłem to Modelmania i pewien sklep z Chorzowa* . Tam jednak wszystkie modele są na zamówienie. Oba te sklepy internetowe mają też sklep stacjonarny ale skoro wszystko jest na zamówienie to na półkach żadnego modelu w zerówce się nie zobaczy. W sklepie z Chorzowa jest kilka wagonów towarowych (BRAWA, obecnie już nie produkowane) dostępnych od ręki a przynajmniej ich status to wysyłka 24h więc być może da się je obejrzeć na żywo. Ale ja bym się upewnił czy ten status jest prawdziwy bo różnie to bywa. W Modelmanii kiedyś też było dostępnych od ręki kilka wagonów, ale przez niedługi czas.

Może w Warszawie coś jest, ale nie mam wiedzy. Kiedyś modele w zerówce były dostępne w Parowoziku, ale wiem to "ze słyszenia".

Obawiam się, że Polska jest jeszcze zbyt biednym krajem aby w sklepach stacjonarnych na półkach można było oglądać modele w zerówce że o jedynce nie wspomnę.

* ciekawi mnie dlaczego po wpisaniu nazwy tego sklepu w poście wyświetlany zostaje tekst NIEDOZWOLONA REKLAMA ?
Ten sklep znajduje się na ulicy Truchana, i nazywa się ***NIEDOZWOLONA REKLAMA***. Kiedyś tam widziałem coś z zerówki.
A z dużych rzeczy, to można spotkać w sklepach zestawy do ogrodowej skali G.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#20
Wielkości "S" "0" i "1" są o tyle fajne że nie ma polskich modeli zarówno normalno jak i wąskotorowych, jak ktoś chce i lubi a ma zdolności musi sobie je zrobić sam, lub zlecić komuś kto ma smykałkę do robienia kasy na budowie modeli, nie ma tu całego tego quasi kolekcjonerskiego szumu i biadolenia co do jakości modeli, tego mentalnego onanizmu, a ponieważ zdolnych modelarzy jest jak na lekarstwo, pozostają mniejsze wielkości lub modele we wspomnianych ale obcych zarządów, czasem udających po przemalowaniu nasze, dlatego nasza ojczyzna mlekiem miodem i przekrętami płynąca, pozostanie na długo jeśli nie na zawsze pustynią modelarską w tych wielkościach.
Ci którzy są to elita, nie motłoch biegnący po kolejny model znienawidzonej firmy na "P" tak szybko jak pracownicy łódzkich zakładów włókienniczych w późnych latach siedemdziesiątych do przyzakładowego sklepiku bo rzucili leberkę lub czarne.