• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Semafory świetlne - Kluba

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Posiada koś może zdjęcia tych semaforów z bliska, mam trawionkę z 18 semaforami i zastanawiam sie jak je złożyć,

druga sprawa to odnoszę wrażenie że są te semafory od Pana Zbyszka są przeskalowane :roll: jaką średnice mają szyby reflektorów w prawdziwych semaforach ?
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Tempest napisał(a):
jaką średnice mają szyby reflektorów w prawdziwych semaforach ?
http://www.modelarstwo.info/content/view/21/40/1/1/

mam trawionkę z 18 semaforami
Gdzie taką blaszkę można kupić i za ile ?
z linku i zamieszczonych tam materiałów wynika że średnica lamp wynosi 205mm a w semaforach o Pana Zbyszka 3*87=261mmm zapewne wymiar dopasowany do ledów 3mm

dalej czekam na fotki semaforów, z góry dzięki

Blaszkę kupiłem od Pana Zbyszka Kluby, kontakt znajdziesz w dziale "techniki modelarskie" post "drabinki".

PS proszę przenieść wątek do działu techniki modelarskie
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
xendx napisał(a):
pepej napisał(a):
z linku i zamieszczonych tam materiałów wynika że średnica lamp wynosi 205mm a w semaforach o Pana Zbyszka 3*87=261mmm
3*87=2,61mm
205/87=2,356mm
2,61-2,356=0,254mm (różnica niezauważalna gołym okiem)
pokręciłeś :D

otwory w semaforach maja 3mm a nie 2,61mm

czyli 3-2.36=0,64mm różnicy, a nie 0.25mm
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
pokręciłeś :D

otwory w semaforach maja 3mm a nie 2,61mm

czyli 3-2.36=0,64mm różnicy, a nie 0.25mm
faktycznie ale to i tak nie jest dużo. Są semafory co są na diodach 5mm:razz:
Ale prędzej ktoś zwróci uwagę na wysunięcie LEDa z komory do przodu niż na te 0,64mm szerszą komorę.
Zawsze można zastąpić zwykłe LEDy diodami SMD.
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
xendx napisał(a):
faktycznie ale to i tak nie jest dużo. Są semafory co są na diodach 5mm:razz:
Ale prędzej ktoś zwróci uwagę na wysunięcie LEDa z komory do przodu niż na te 0,64mm szerszą komorę.
Zawsze można zastąpić zwykłe LEDy diodami SMD.
dlatego prosiłem/proszę o fotki oryginału produkcji Kluby czy w oryginale te ledy wystają z komór ?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#8
Te co widziałem w sklepie miały wystające LED.
Nawet był artykuł w KMiD (albo tym drugim) jak ulepszyć semafor aby nie wystawały.
Jak składasz tamte albo ten mój to zastosuj LED SMD.
Do LED SMD można przylutować druciki - opisywałem tutaj sztuczkę z przyklejeniem cyjanopanem elementu do twardej folii transparentnej.
Soczewkę można z kleju do parkietu wikolopodobnego - poszukaj relację Szymka Pado jak robił swoje semafory.
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
ciekma napisał(a):
Te co widziałem w sklepie miały wystające LED.
Nawet był artykuł w KMiD (albo tym drugim) jak ulepszyć semafor aby nie wystawały.
Jak składasz tamte albo ten mój to zastosuj LED SMD.
Do LED SMD można przylutować druciki - opisywałem tutaj sztuczkę z przyklejeniem cyjanopanem elementu do twardej folii transparentnej.
Soczewkę można z kleju do parkietu wikolopodobnego - poszukaj relację Szymka Pado jak robił swoje semafory.
ok spróbuje z ledami SMD

tak na marginesie szukałem drabinek, a skończy sie na wymianie wszystkich semaforów :cool:
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dla wyprostowania sytuacji: pierwotnie semafory P. Kluby miały wystające ledy. W późniejszej fazie produkcyjnej zostało to zmienione. ( nie pokażę tych nowszych gdyż nie posiadam ale widziałem w rzeczywistości )
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 13

Podobne wątki