• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Sadzenie trawy elektrosadzarka

Andrzej 2

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich mam nadzieję że mi ktoś pomoże mam gotową makietę z torami semaforami oświetleniem trawa rozłożona z rolki z drzewkami potrzebuję zasiać trawę elektrosadzarką co muszę zciągnac z makiety żeby nie uszkodzić elektrycznie wiem na pewno że tabor kolejowy a co z resztą jeszcze jaki klej użyć czy może być cokół z dragona z góry dziękuję za pomoc
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#2
Ja do sadzenia trawy używam klejów typu Wikol np. PATTEX. Tylko pamiętaj, żeby rozcieńczyć go wodą. Wszystko w zależności od potrzeb.(skarpy, teren płaski itp.) i nie robić zbyd dużych powierzchni na początku.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#5
Ile osób tyle technik, sposób itd. Poćwicz najpierw to tak na początek. Jeśli chodzi o mnie to pierwsza warstwę (krótka trawa 1-2mm) sądzę na gęściejszy wikol. Najlepiej zmieszać z 2-3 odcienie trawy 1mm i 2mm. Następnie posypuję (wedle potrzeb/widzi mi się) drobnym pyłem. Kolejny etap to ściągnięcie nadmiaru materiału i cyk do pojemnika. Kolejna warstwa to inny odcień inne długości itd. Wszystko zależy co i jak chcesz uzyskać. Tak czy owak nadmiar zawsze wsypuj do jednego pojemnika z wcześniejszego sadzenia. Otrzymana tak mieszanka jest super! Kolejne warstwy trawy jedni kleją na klej w spreju, inni na rzadki wikol... A ja poszedłem na łatwiznę i kleje to na super mocny lakier do włosów (w bezdomce coś koło 8zl). Czasem sieje więcej niej odcieni, długość... Aby nie było, że tylko klepie poniżej parę fot.
FB_IMG_1642324043440.jpg
FB_IMG_1642324067680.jpg
FB_IMG_1642324074699.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 5
Mam pytanie 39

Podobne wątki