• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

roco z21(biały) programowanie lokomotyw

RafikR77

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich.

Zakupiłem zestaw startowy Roco z z21, posiadam jeszcze dwie lokomotywy, i chciałbym zmieni ich adresy tak aby sterowa kilkoma jednoczenie na makiecie.
Niestety nie jestem tego w stanie zrobi z poziomu aplikacji na smartfonie - tak jakby nie przyjmowały adresów.

czy macie moze jakies doswiadczenia w tym temacie.

sorki za brak polskich znaków ale po instalacji win 10 nie mam s i c:(
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Ja podstawowe programowanie dekoderów robię z aplikacji na Androidzie, w zakładce Programming i wszystko działa, również zmiana adresu czyli CV1.
RafikR77 napisz coś bliżej co robisz i co jest nie tak.
 

Arekmiz

Ostrzeżony
Reakcje
1.103 113 0
#5
Sorry za odgrzanie starego kotleta.
Do tej pory miałem jakiś tam dekoder jazdy (nie wiem jaki model) w SU45 i adres tego lok był #5. Wszystko działało jak należy, mam centralę Z21 (czarna). Udało mi się kupić okazyjnie (bo po 300 zł za szt.) dekodery Zimo mx645p22. Jeden włożyłem do tej SU45, drugi do ST44 a trzeci do SU46. Oczywiście domyślnie wszystkie mają adres #3. Chciałem zmienić. Zacząłem od SU45, żeby nadać jej adres #5. Próbowałem zrobić za pomocą aplikacji na smartfonie. Nie szło ani za pomocą POM (programowanie na torze main track) ani za pomocą toru do programowania. Aplikacja twierdziła, że nie ma loka o adresie #3. Zatem wziąłem mysz WifiMaus i udało mi się zmienić adres za pomocą POM. Dobra - SU45 załatwiona, ma adres #5.
Podobnie chciałem zmienić adres w ST44 z #3 na #4 oraz w SU46 z #3 na #6. Jednak w obu przypadkach jest kicha. Znaczy nie przyjmują nowych adresów, zarówno z aplikacji (komunikat jak wyżej dla SU45) ani co gorsze z myszy. Ki diabeł? :(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 4
DCC 6
DCC 8
DCC 121

Podobne wątki