• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Roco Vectron Laude

julius.chabada

Nowy użytkownik
Reakcje
32 0 0
#1
Pozdrawiamy, bracia polscy modelarze. Piszę przez tłumacza, bo moja znajomość języka polskiego jest na poziomie „dużo rozumiem, ale nie mówię”.
Czekałem, żeby zobaczyć, czy Roco zrobi Vectron Laude, ale tak się nie stało. Modelarz ze wschodniej Słowacji modyfikuje dla nas modele i chciałem, żeby zrobił mi model Vectron Laude. Wymaga numerów kolorów z próbki CMYK (próbka wydruku). Numer różowy i czarny wokół przednich okien. Czy ktoś znałby te liczby? Jest to na pewno ciekawy Vectron i na pewno Was również zainteresuje. Dziękuję Ci.
Wszystkie jego modele są natryskiwane i tampodrukowane.
Podgląd jego pracy na moim kanale YT:
 

Załączniki

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#4
Nie, to nie jest ten kolor. Laude nie malowało wg palety RAL. Kolor LAUDE jest kolorem zastrzeżonym prawnie przez firmę, notabene T-MOBILE toczy z nimi proces o wykorzystanie "magnety".
Bardzo ciekawe, co piszesz. Zasugerowałem się jedynym różowym kolorem wskazywanym w dokumentach przetargowych firmy (właśnie w palecie RAL), ale niestety nie na lokomotywy, a wagony i/lub logo. Generalnie jest to bardzo ciekawe, że w żadnym opisie przedmiotu zamówienia na lokomotywy tej informacji nie ma. Temat mnie generalnie interesuje, bo tak pomalowaną budę bym chciał na vectronie mieć (ale w skali n).
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#5
Bardzo ciekawe, co piszesz. Zasugerowałem się jedynym różowym kolorem wskazywanym w dokumentach przetargowych firmy (właśnie w palecie RAL), ale niestety nie na lokomotywy, a wagony i/lub logo. Generalnie jest to bardzo ciekawe, że w żadnym opisie przedmiotu zamówienia na lokomotywy tej informacji nie ma. Temat mnie generalnie interesuje, bo tak pomalowaną budę bym chciał na vectronie mieć (ale w skali n).

Laude i T-mobile toczą proces przed sądem we Francji o prawa do koloru "magneta". T-mobile używało tego koloru jako pierwsze i nie jest to RAL, a kolor z palety CMYK. Mam całą dokumentację malowania Laude, ale raczej nie mogę jej udostępniać ze względów prawnych, bo robiłem kiedyś dla nich kilka rzeczy.


Zrzut ekranu-1.jpg
 
OP
OP
J

julius.chabada

Nowy użytkownik
Reakcje
32 0 0
#11
Dobry wieczór. Nadal mam pytanie dotyczące numeru UIC. Na niektórych zdjęciach LAUDE jest na końcu, a na innych LAU. Czy ktoś wiedziałby, jak to zrobić dobrze? Dziękuję.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#13
RAL 4010 to nie różowy, RAL 4010 nosi nazwę Telemagenta.
Skoro Laude tym kolorem chlapie ciężarówki - jak pisze @techno - to najprawdopodobniej i Vectrona.
Oczywiście może być tak że w przypadku Vectrona stosuje jaśniejszą bądź ciemniejsza barwę
Telemagenty wg. szerszej palety CMYK...


Tak czy siak ten kolorek + czarny napis Laude to apetyczny zestaw kolorów, pasujący kolorystycznie do moich szwajcarskich silosów ... ;)
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#14
RAL4010 to nie różowy, RAL 4010 nosi nazwę Telemagenta.
Skoro Laude tym kolorem chlapie ciężarówki - jak pisze @techno - to najprawdopodobniej i Vectrona.
Oczywiście może być tak że w przypadku Vectrona stosuje jaśniejszą bądź ciemniejsza barwę
Telemagenty wg. szerszej palety CMYK...


Tak czy siak ten kolorek + czarny napis Laude jest to apetyczny zestaw kolorów, pasujacy kolorystrycznie do moich szwajcarskich silosów ... ;)
Tak jak pisałem, Laude używa tego numeru w publikowanych przez siebie specyfikacjach: KLIK (można wyszukać po numerze) i można przyjąć, że to kolor którego Laude używa też na lokomotywie, trzymając spójnej kolorystyki marki. Wiem, że Mariusz pisze inaczej, ale my maluczcy mając dostęp tylko do tych dokumentów, innych możliwości nie mamy ;)

PS. Mam jednego vectrona w N-ce, którego chcę przemalować w te barwy dla córki, co by mogła prowadzić swój "różowy" pociąg z planowanymi do wydania kontenerowcami Laude od Minitrixa :) Dlatego tak mnie ten wątek interesuje :D
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#15
Tak jak pisałem, Laude używa tego numeru w publikowanych przez siebie specyfikacjach: KLIK (można wyszukać po numerze) i można przyjąć, że to kolor którego Laude używa też na lokomotywie, trzymając spójnej kolorystyki marki. Wiem, że Mariusz pisze inaczej, ale my maluczcy mając dostęp tylko do tych dokumentów, innych możliwości nie mamy ;)

PS. Mam jednego vectrona w N-ce, którego chcę przemalować w te barwy dla córki, co by mogła prowadzić swój "różowy" pociąg z planowanymi do wydania kontenerowcami Laude od Minitrixa :) Dlatego tak mnie ten wątek interesuje :D

No niestety publicznie nie mogę podać numerologii koloru, ale tylko powiem, że pudła kolegi są pomalowane wg mojej sugestii ;)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
#17
Kolor LAUDE jest kolorem zastrzeżonym prawnie przez firmę, notabene T-MOBILE toczy z nimi proces o wykorzystanie "magnety".
Generalnie jest to bardzo ciekawe, że w żadnym opisie przedmiotu zamówienia na lokomotywy tej informacji nie ma.
Laude i T-mobile toczą proces przed sądem we Francji o prawa do koloru "magneta".
No niestety publicznie nie mogę podać numerologii koloru, ale tylko powiem,
Nie sądziłem, że "kolejkowanie" w epoce szóstej wymaga aż takich szpiegowskich działań ;)
 
OP
OP
J

julius.chabada

Nowy użytkownik
Reakcje
32 0 0
#18
Modelka jest w domu. Pierwsze zdjęcie z telefonu komórkowego. Po dopasowaniu akcesoriów zrobię lepsze zdjęcia aparatem, a dla zainteresowanych podam link do pana, który dokonuje korekt modelu.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 209
Tabor 5
Tabor 16
Tabor 29
Tabor 17

Podobne wątki