• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Roco st44-324- kangurkuje

maju

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie, stałem się szczęśliwym posiadaczem "Gagarina" roco st44-324. Wcześniej najeździłem się eu07 piko więc jestem przyzwyczajony do jej charakteru jazdy. I dlatego mam kilka pytań bo nie wiem czy działa poprawnie:
1. Czy roco potrzebuje więcej napięcia żeby ruszyć niż piko? Przy tak samo rozkręconym potencjometrze na analogu piko śmiga jak szalone, roco jak żółw ospały się rusza.
2. Czy przy wolnych prędkościach roco ma tendencje do kangurkowania? (zasilacz piko)
3. Czy na zwrotnicach (tory piko) przy wolnych prędkościach powinna się zatrzymywać? Coś nie styka?
4. Czasami się zdarza że na prostym odcinku po zatrzymaniu składu już dalej nie chce ruszyć. Trzeba palcem tyknąć żeby ruszyła.
5. Jak powinien brzmieć silnik? Podobnie do piko czy inaczej? ma buczeć gwiżdże, piszczy, charczy, rzęzi, trzeszczy ?
6. Czy te objawy mogą byś spowodowane tym że jeździ o torach piko i ma zasilacz analogowy piko ?