• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

ralph80

Aktywny użytkownik
Reakcje
570 3 2
Wydaje mi się, że może to być jakiś „wyjątek”. Bo poza paskiem, który ma inny kolor, inaczej niż w normalnym bagażowym pomalowano drzwi środkowe. Powinny być tez szare ( w kolorze pudła), a tu jest ciągłość malowania białego i niebieskiego pasa, co wskazywałoby że są nieczynne (drzwi środkowe zablokowane na stałe).
 

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
Jak zwykle przydało by się zdjęcie oryginału, które rozwiało by wszelkie wątpliwości.
Na rysunku nie mogę odczytać nr wag. ani stacji macierzystej (chyba Wrocław, ale nie jestem pewien).
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Tj raczej symulacja na szybko, bo również kolor drzwi bagażowych powinien być cały niebieski, oraz wywietrzniki dachowe są w komplecie jak dla 10 przedziałów. Moim zdaniem to raczej szybka wizualizacja a nie gotowy projekt. Wziął bym to na spokój.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Wygląda że z oknami kanciatymi.
Przypuszczam, że kanciaste będą póki popyt na nie wyraźnie nie spadnie.
A w bagażowych w malowaniu IC nie ma szarego paska nad oknami?
Z dużym przymrużeniem oka, bo pasek nie powinien być zielony, a szary.
Może jeszcze Robo poprawi pasek na szary, albo dołączy do wagonu kalkomanię dla chętnych. :D
A może ten konkretny wagon miał akurat zielony pasek?
Wydaje mi się, że może to być jakiś „wyjątek”. Bo poza paskiem, który ma inny kolor, inaczej niż w normalnym bagażowym pomalowano drzwi środkowe. Powinny być tez szare ( w kolorze pudła), a tu jest ciągłość malowania białego i niebieskiego pasa, co wskazywałoby że są nieczynne (drzwi środkowe zablokowane na stałe).
Jak zwykle przydało by się zdjęcie oryginału, które rozwiało by wszelkie wątpliwości.
Na rysunku nie mogę odczytać nr wag. ani stacji macierzystej (chyba Wrocław, ale nie jestem pewien).
Tj raczej symulacja na szybko, bo również kolor drzwi bagażowych powinien być cały niebieski, oraz wywietrzniki dachowe są w komplecie jak dla 10 przedziałów. Moim zdaniem to raczej szybka wizualizacja a nie gotowy projekt. Wziął bym to na spokój.
Rysunek ma ewidentne błędy, które już koledzy wskazali. Nie wiem dlaczego taki opublikowano, bo tylko wprowadza się tym niepotrzebny niepokój wśród potencjalnych klientów.

robo_609a_57 51 82-78 006-5.jpg


Wagon na rysunku ma numer 57 51 82-78 006-5 oraz stację macierzystą WROCŁAW. Poniżej zdjęcia oryginału o tym numerze:

- źródło: wgk.cal.pl/details.php?image_id=15404
- autor: fixall
- opis: "10.04.2015, Wrocław Główny | Wagon 609A w składzie pociągu TLK Karkonosze z Lublina do Szklarskiej Poręby. [...] St. mac: Kraków"
- komentarz: zdjęcie pierwowzoru z okresu eksploatacji, gdy jeszcze stacjonował w Krakowie

2015.04.10. - Wrocław Gł. - wagon typu 609A o numerze 57 51 82-78 006-5 serii BD4osuv, St. m...jpg

- źródło: wgk.cal.pl/details.php?image_id=25075
- autor: @kilanziom kilanziom
- opis: "Wagon osobowy klasy 2 z przedziałem do przewozu bagaży (w późniejszym okresem adaptowany do przewozu rowerów) odstawiony na wagonowni przy stacji Wrocław Główny. 17.02.2020, Wrocław Główny."

2020.02.17. - Wrocław Gł. - wagon typu 609A o numerze 57 51 82-78 006-5 serii BD4osuv, fot. ...jpg

- źródło: wgk.cal.pl/details.php?image_id=26314
- autor: m0ke
- opis: "05.04.2021 || Wrocław Główny || Wagon 57 51 82-78 006-5 BD4osuv, st. mac. Wrocław, typ 609A. Jest to wagon osobowy klasy 2 z przedziałem do przewozu bagaży (w późniejszym okresem adaptowany do przewozu rowerów)"

2021.04.05. - Wrocław Gł. - wagon typu 609A o numerze 57 51 82-78 006-5 serii BD4osuv, St. m...jpg

Na koniec jako dodatek i ciekawostka - jak zmieniał się ten sam wagon przed prawie 20 ostatnich lat (ostatnie 7 widać powyżej).

- źródło: wgk.cal.pl/details.php?image_id=18467
- autor: Bohdan Jędrzejewski
- opis: "07-02-2002 st. Gdynia Postojowa | Wagon typu 609A - 2 klasy z przedziałem bagażowym, świeżo po przybyciu z naprawy okresowej do stacji macierzystej."

2002.02.07. - Gdynia Postojowa - wagon typu 609A, o numerze 57 51 82-78 006-5, serii BDdsu, St...jpg

- źródło: adamusadam.pl/projects/show/501
- autor: Adamus
- opis: "Wagon typu 609A 57 51 82-78 006-5 serii BDrdsu w składzie pośpiesznego, 14.07.2005r. Gliwice."

2005.07.14. - Gliwice - wagon typu 609A, o numerze 57 51 82-78 006-5, serii BDrdsu, w skł. po...jpg

- źródło: adamusadam.pl/projects/show/501
- autor: Adamus
- opis: "Wagon typu 609A 57 51 82-78 006-5 serii BDrdsu w składzie pośp. Soła do Bydgoszczy, 02.09.2009r. Bielsko Biała Główna."

2009.09.02. - Bielsko Biała Główna - wagon typu 609A, o numerze 57 51 82-78 006-5, serii BD...jpg

Mogę się tylko domyślać, że Robert jest świadom rozbieżności na rysunku względem pierwowzoru. Dodatkowo podejrzewam, że zależało mu na zrobieniu "szybkiej wrzutki", aby się nieco przypomnieć klientom w zapowiedzianym wcześniej temacie, a że przy tym wywołał małą "burzę", to pewnie wkalkulował to w "cenę", a może i nie - nie ważne. Na pewno ma właściwe wsparcie merytoryczne w przygotowaniu tego modelu, a szkoda tylko, że niepotrzebnie wprowadza niepokój wśród potencjalnych klientów. Tak czy siak - czekamy z niecierpliwością na model.
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.749 102 1
W ramach sprostowania/wyjaśnienia ROBO Modele zamieścił na swoim profilu facebookowym poniższy wpis:

Dla sprostowania wrzuciłem projekt wagonu 609A w wersji roboczej w malowaniu IC. Nie jest on jeszcze ukończony. Powstał on na podstawie wagonu stojącego we Wrocławiu na Głównym. Wraz z tym modelem pojawia się 2 następne wagony typu 609A z Gdyni (epoka IV) oraz Wrocławia (epoka Vc). Wagony w wersji z zaokrąglonymi oknami nie są na razie przewidziane do produkcji.

oraz dotyczący wagonów w malowaniu TLK:

Będzie wznowienie wagonu TLK 1kl z Warszawy ale w bardzo małej ilości. Na obecnych wagonach można zrobić jeszcze jeden wagon TLK 1kl z Gdyni. Pojawi się on wraz z wagonem 2kl jako część do pociągu TLK tour de Pologne.
 
Ostatnio edytowane:

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.100 186 2
Kratka czerpni powietrza na ścianie bocznej poniżej okien od strony korytarza, znacznie mniejsza ilość kominków wentylacyjnych na dachu, urządzenia układu wentylacji na podwoziu wagonu.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
A czy koledzy nie bierzecie pod uwagę tego, że kolega Robert wrzucił tą wizualizację po to, abyście Wy wychwycili i opisali te błędy na tej wizualizacji?
W przypadku innego wagonu np. z IV epoki... może tak mogłoby być, ale w tym konkretnym przypadku, na pewno nie. Robert sam wspomniał o wagonie, który stoi we Wrocławiu, a którego zdjęcia zamieściłem wyżej, więc na pewno doskonale wie jak wygląda, a zatem i jak powinien wyglądać model. Po prostu nie przerobił wszystkich elementów rysunku i "wrzucił", aby co poniektórzy mieli o czym pisać... i później się dziwić, że pojawiają się takie niepotrzebne komentarze:
Adam Pogonović napisał(a):
I juz od razu błąd w malowaniu.
Damian Złotkowski napisał(a):
musicie poprawić malowanie tego wagonu 609a
Mateusz Frost napisał(a):
To realny wagon?
Michał Franczyk napisał(a):
Robercie, wagony 609 nie mają zielonego paska a szary
mam nadzieję, że na modelu będzie to już własciwe
Marek Wieczorkowski napisał(a):
No a kiedy ten bagażowy i czy będzie z szarym pasem nad oknami?
Kamil Kozłowski napisał(a):
Czemu zielony pas? Nie powinien być szary?
Grzegorz Czyżycki napisał(a):
Ewidentnie, wagon z błędem w postaci paska.
Mateusz Kolej napisał(a):
Nie powinien być szary pasek a nie zielony?
Marcin Wiśniewski napisał(a):
Faktycznie pasek powinien być szary.
Do tego "weryfikacja" rysunku na podstawie zdjęć innych wagonów... m.in. z nowymi ramami okien (zaokrąglanymi). "Standardowo" pytania "czy będzie beżowy?". Nie, nie będzie... przecież producent wykonuje formę tylko po to by utopić w niej pieniądze... widać jaki jest ogólny/powszechny poziom wiedzy technicznej czy w ogóle znajomość rynku modelarskiego i "praw", które na nim rządzą. Ehh... szkoda gadać :cenzura: .
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Rysunek ma ewidentne błędy, które już koledzy wskazali. Nie wiem dlaczego taki opublikowano, bo tylko wprowadza się tym niepotrzebny niepokój wśród potencjalnych klientów.
Klienci niech poczekają na gotowy model albo lepiej... piszą uwagi bezposrednio do Robo (jeśli jest źle oznakowany). No chyba, że Robo to czyta tutaj....
 

Podobne wątki