• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Reduced.pl - nowości, dyskusja, wymiana opinii.

OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
392 0 0
#21
W cenie ostatecznej musimy brać pod uwagę tez technologię wykonania. Gdybyśmy celowali w rynek światowy, zrobili formę wtryskową, która pozwala na wypuszczenie modelu na minutę to wtedy faktycznie, „półprodukt” mógłby kosztować nawet 15 złotych ;) Wiem co mówię, bo formy wtryskowe to moja codzienność. Tylko, ze koszt takiej to okolice 40 tysięcy złotych.
Pracujemy na drukarkach żywicznych, koszt wyliczyliśmy biorąc pod uwagę ilość pracy jaką trzeba włożyć w przygotowanie modelu do sprzedaży. Mam być szczery? Czas druku jednego pełnego Lublina to 4 godziny i 28 minut. Projekt, druk, pakowanie, mycie, suszenie, szyby, sklep, obsługa zamówienia, prowizje i inne cuda na kiju. Czy to dużo? Czystym kalkulatorem wychodzi, że nie. Ale każdy ma inną sytuację i widzi rzeczy ze swojego stolika.
Nie jesteśmy na rynku od wczoraj. Wielu ludzi, modelarzy nas zna, cześć osobiście i niech pierwszy rzuci kamieniem kto uważa, że jesteśmy pijawkami bez serca patrzącymi tylko na stan konta.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#22
@Brodagaz Aktualnie modelarstwo manufakturowe idzie na "latwizne". Robią projekt w 3D a potem "tłuką" półprodukt. Zastanawiam się ile kosztował by taki model jako gotowiec. Nie wiem czy ktokolwiek by go kupił.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#23
Hmmm.... śmieszna dyskusja się zaczyna. Były już takie i dlatego tak niechętnie sprzedaję kity swoich modeli.
Wcale nie jest lepiej sprzedać tanio wiecej zestawów, bo im większa sprzedaż, tym więcej roboty z logistyką, reklamacjami i zwrotami, co przy dzisiejszych regulacjach jest męczące. Finał jest taki, że oszczędza się na pracownikach i spada jakość. A gdzie spadła, wszyscy wiemy.
Inna sprawa to koszt projektu, sprzętu, zus, podatki, paliwo prąd, materiały itp itd.
Kalkulacja tego nie jest prosta. Trzeba pamiętać, że co innego być pośrednikiem sprzedającym cudze produkty, a co innego producentem.
Oczywiście komentowanie cen jest potrzebne, ale nie uważam, by tu akurat były wygórowane. A porównywanie do zestawów z plastiku jest chyba pozbawione sensu. Inna skala produkcji.
 
OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
392 0 0
#24
Niektórzy zaczęli Prima Aprillis już wczoraj :ROFL:

My jesteśmy tradycjonalistami :D
Przedstawiamy Wam POWRÓT DO PRL - czyli wariacja na temat Poloneza :D

Dodajemy go dzisiaj i jutro do zakupów powyżej 350zł, lub oferujemy możliwość zakupu tylko modelu specjalnego.
Trzy skale 1:120, 1:87, 1:72 ;)

https://reduced.pl/polonez-powrot-do-prl :D
 

Załączniki

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#28
No i fajnie, bo to taki abstrakcyjny wybryk. Maluch Św. Mikołaja bo święta, ale do czego to ma pasować?:niepewny:Lepiej byście seiczento zrobili, czym mnie i zapewne wielu innych kolegów byście bardziej zaskoczyli i uradowali;)
 

Podobne wątki