• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Rally Cars - DeAgostini

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#3
Widzę, że coraz bardziej "rozglądasz się" za 1/43.
Tak, skoro w skali 1:87 nie ma takich modeli jakie bym chciał mieć, to pozostaje skala 1:43. Jak zaczną wypuszczać w 1:87 samochody rajdowe, sportowe, czy miniatury amerykańskich dróg z lat 60 i 70 to nie będę szukał innych skal.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#4
Pokładam trochę nadzieję w PCX jeśli chodzi o klasyki, Minichamps też trochę robi, może ktoś z 87 się zlituje i zacznie puszczać coś z wymienionych przez Ciebie, ja po nieudanej 1/50 zaglądam powoli na 1/18. Zobacz sobie Maćku prosiaka 1/43 od Minichampsa:


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#5
Znam 1:18 i mam kilka modeli. Są rewelacyjnie wykonane, ale i skala pozwala na takie "szaleństwa". Ma natomiast jedną wadę - miejsce do przechowywania i prezentacji.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#6
Zgadza się, mam pomysł na dioramę do prezentacji, ale jak zacząłem mierzyć to taka skromna jest równa modułowi FREMO.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#8
Mnie interesuje bardzo, mam tylko nadzieję że nie skończy się na teście.
Na razie jest test, a czy regularna seria wypali, to pewnie będzie uzależnione od sprzedawalności testowych modeli i od ilości wypełnionych ankiet o naszych potrzebach. Z reguły seria regularna rusza kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy po serii testowej.
 

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
#9
Na razie jest test, a czy regularna seria wypali, to pewnie będzie uzależnione od sprzedawalności testowych modeli i od ilości wypełnionych ankiet o naszych potrzebach. Z reguły seria regularna rusza kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy po serii testowej.
A gdzie są te ankiety? Bo żadnych do wypełnienia nie dostałem a mam parę prenumerat z dea ;)
 

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
#11
No i jak mam zapracować na wydanie serii skoro testowych gazet nigdzie nie ma. Obszedłem z 15 punktów prasy w 3 miastach i nic, a sprzedawcy nawet nie słyszeli o czymś takim.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#12
No i jak mam zapracować na wydanie serii skoro testowych gazet nigdzie nie ma. Obszedłem z 15 punktów prasy w 3 miastach i nic, a sprzedawcy nawet nie słyszeli o czymś takim.
Bo testy zawsze są robione tylko w niewielkiej ilości miejsc w Polsce. Z tego co wiem, to modele pojawiły się w Krakowie, w kilku miastach na Śląsku. A czy jeszcze gdzieś indziej, to na razie nie wiem.
 

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
#15
Udało mi się dorwać nr 1 i muszę powiedzieć, że jestem mega zaskoczony. Model bardzo ładnie i starannie wykonany do tego w fajnej gablotce, nawet artykuł w gazetce znośny. Prenumeratę zamówiłem, liczę że kiedyś zostanie wydana ta kolekcja u nas.
 

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
#18
Ja kupiłem na allegro w normalnej cenie 60 zł ale rozeszły się błyskawicznie. Na grupce na FB pisali, że prenumerata podobno ma być wysyłana od 10 maja. Zobaczymy czy to prawda.