• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

różne dłubania miłośnika MTB

OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
480 12 4
#42
kup na dachu nie będzie :):):) wystarczy tego obornika jak się posłucha naszych polityków, za to następnym elementem będzie skoda octavia
, zapewne nie każdy internauta jest świadom że skoda octavia nie zawsze wyglądała tak jak ją widzimy obecnie na drogach. Nigdy nie śledziłem historii skody choć w jej muzeum byłem , ale moim zdaniem ta moja octavia jest trochę zerżnięta z innych aut lub jest to nawet cicha licencja ale co by nie mówić był to pierwszy samochód w mojej rodzinie . Muszę go przemalować na seledyn bo w takich barwach zakończyła swój żywot . Była przemalowana z błękitu na seledyn wałkiem do ściany , tak kiedyś lakiernicy amatorzy malowali auta , potem hitem był pistolet do odkurzacza :) ale wałek był pierwszy . Skoda będzie miała otwartą klapę , bo tak znakomitą większość aut PRLu zapamiętałem :) , więcej się przy niej grzebało jak jeździło no i muszę też poinformować młodzież że każdy kierowca mechanik lakiernik amator musiał sobie samemu przerobić wajchę zmiany biegów która była tak jak w syrenie przy kierownicy , to w podłogę klasycznie :) to był punk honoru podwórkowego speca od aut

IMG_20210318_171933.jpg


model to brekina bardzo ładny jak dla mnie , zresztą nie widziałem jakiegoś wielkiego gniota z tej firmy , ale oczywiście są gusta guściki i różne wymagania, jak na moje progi model git i wszystkim polecam
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#43
Taką (tylko brązową) skodziną miałem okazję jeździć w 1989 roku w Łańcucie.
Dodatkowo przyszywany wujek który był właścicielem tegoż pojazdu kiedyś wsadził trąbkę w wydech i tak jeździł dla jaj po Łańcucie
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
480 12 4
#44
Covid , choroba jedna , choroba druga , trochę pomieszały w moich planach , no ale udało mi się skończyć moje dłubanie, jest to kawałeczek większego kawałka który będzie w dużym kawałku a ten będzie tworzył wielki kawał
IMG_20210926_183637.jpg
IMG_20210926_183629.jpg
IMG_20210926_183624.jpg
IMG_20210926_183632.jpg
IMG_20210926_183629.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#48
Widzę tu pewną niekonsekwencję. Myślę, że Ci panowie nie popijali by spokojnie na schodkach skoro po drugiej stronie jest pani na leżaczku w stroju kąpielowym ;)
(oczywiście żarcik).
Podoba mi sie brudzenie budynku.
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
480 12 4
#56
Fajnie jest mieć trochę wolnego czasu
przysiadłem sobie do nyski z GPM
na wstępie napisze , model można było zrobić lepiej , ale wiek i choroby zrobiły swoje , a modle ma być na moja makietę więc jak na makietę jest ok

1b.jpg

model dostałem z ułamanymi nadkolami , ale to nie problem , bo łatwo to sobie uzupełnić
sam model mi się bardzo podoba , młodzi ludzie nie wiedzą , ale nyska w czasach prlu była taka papugą kolorową :) kierowcy je malowali naprawdę nie raz fantazyjnie

3b.jpg

na modelu widać ślady po drukarce , co nie jest zaskoczeniem , ani wadą

6.jpg

ja to szlifuje szlifierką do paznokci , mam ich kilka sztuk , każda z inną końcówką
moja nyska będzie dwu kolorowa, najpierw maluję jaśniejszy kolor

5b.jpg

maskują taśma i maluje ciemniejszy

7.jpg

zrywam taśma

8.jpg

i ukazuję się maszyną o której coraz częściej myślę by mieć pod domem a nie tylko na makiecie

10.jpg

reszta to już z górki , trochę zabawy jest przy wstawianiu przedniej szyby ale udało się :)

11s.jpg 12.jpg 13.jpg

ot i kolejny model zasili moją makietę