• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK różne dłubania miłośnika MTB ciufy ;)

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Następny pobrudzony pigmentami tak by można było bezpiecznie usunąć patynę

Zobacz załącznik 1025527
Spoko, jednak zdjęcia pokazują jedną rzecz /na zdjęciach wszystko lepiej widać/. Te kratki wentylacyjne. Powinny być jednolicie pobrudzone, a niestety wyglądają tak jak by częściowo patyna była z nich starta /te jaśniejsze miejsca/. Poza tym zabrudzenie wychodzi miejscami poza ich obszar co sprawia wrażenie nieco mniejszego przyłożenia uwagi do wykonania patyny w tym miejscu. To są niuansiki, wymagające precyzji "brudzingu". Nie wpływa to pozytywnie na odbiór modelu, ale reszta OK /moim zdaniem/. Doceniam Twoja pracę. Pozdrawiam

Chodzi mi o to:

sss1.jpg


sss.jpg


źródło zdjęcia prawdziwej lokomotywy: PKP CARGO SU46-011 - Cottbus - 17/06/2008. | peterspoor | Flickr
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
482 12 4
Spoko, jednak zdjęcia pokazują jedną rzecz /na zdjęciach wszystko lepiej widać/. Te kratki wentylacyjne. Powinny być jednolicie pobrudzone, a niestety wyglądają tak jak by częściowo patyna była z nich starta /te jaśniejsze miejsca/. Poza tym zabrudzenie wychodzi miejscami poza ich obszar co sprawia wrażenie nieco mniejszego przyłożenia uwagi do wykonania patyny w tym miejscu. To są niuansiki, wymagające precyzji "brudzingu". Nie wpływa to pozytywnie na odbiór modelu, ale reszta OK /moim zdaniem/. Doceniam Twoja pracę. Pozdrawiam

Chodzi mi o to:

Zobacz załącznik 1026455

Zobacz załącznik 1026456

źródło zdjęcia prawdziwej lokomotywy: PKP CARGO SU46-011 - Cottbus - 17/06/2008. | peterspoor | Flickr
Szczerze to mogłem zostawić jednolite kratki ale taka czerń mi osobiście nie pasuje, kratki też są częściowo brudne i mi to bardziej odpowiada, co do braku precyzji , tu się zgadzam :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
@daplo chciałem tylko zauważyć pewne aspekty do poprawy, czego nie uważam za krytykę nie konstruktywną. Fajnie że działasz i spoko ci idzie - i to napisałem wcześniej, a z tego co piszesz, to chyba też nie uważasz tego za złe? Gdy pokazuję coś od siebie, tego samego oczekuję od innych i nie klikam "nudne" gdy ktoś coś napisze na temat czy zwróci uwagę że coś można poprawić. Jak jednak widać są trole na forum, którzy się strasznie nudzą tematami modelarskimi i muszą to z siebie wyrzucić przy moim wpisie eksponując niechęć do kogoś (tu do mnie). Szkoda że gość robi to w twoim temacie.
Uważam bowiem, że to co napisałem trzyma się tematu.

@grosiszcze jak się nudzisz chłopie, to znajdź sobie lepsze zajęcie. Skoro nudne jest odnoszenie się do czyjejś pracy, to na czym ma polegać forum? Tylko na klaskaniu i wklejaniu zdjęć? Nie można czasem zwrócić na coś uwagi? Jezu...
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
482 12 4
Witam
Trochę tak z innej beczki , mamy coraz większy wybór modeli i to jest bardzo dobry trend, niech się utrzymuje jak najdłużej , ale ceny modeli poszybowały tak wysoko że trzeba mieć bardzo dobry wzrok by je jeszcze zobaczyć. Nie każdy kupuje jeden wagon by go włożyć do tuby , są osoby mające duże makiety które chciały by mieć składy złożone z dużej ilości takich samych wagonów, plus np. parowóz z dźwiękiem i robi nam się kwota 4-6 tysięcy złotych za jeden skład - ktoś kiedyś napisał , chyba człowiek producent EU07 , że modele to inwestycja , no raczej modele to przyjemności i hobby , ale ceny rosną tak szybko że naprawdę robi się z tego inwestycja, tylko czy z korzyścią dla pasjonatów ? Jak tak dalej będzie wyglądał rynek modelarstwa i kolekcjonerstwa kolejowego to raczej młodych miłośników będzie ubywało , czas pokaże obym się mylił \ życzę wszystkim tanich modeli , co ciekawe np w ofercie dla sklejaczy można kupić fajny ciekawy model do sklejania od 40zł do kilku tysięcy , a w H0 już tak kolorowo nie jest
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
482 12 4
Witam wszystkich po przerwie , chce pokazać swoje wypocina i zacznę nie skromnie -
model jaki widzicie jest najlepszą konwersją parowozu Ot1 jaki kiedykolwiek widzieliście
w mojej kolekcji :)
ale nie jedyny, jest już dawca na Ot1 z zieloną budą i


1713972616876.jpg 1713972616880.jpg 1713972616884.jpg 1713972616889.jpg 1713972643763.jpg 1713972730577.jpg 1713972730582.jpg 1713972730586.jpg 1713972730590.jpg 1713972616876.jpg

dawca to Hamo , więc model leciwy co niestety czuć w czasie jazdy, silnik wydziela specyficzny zapach.
Ala mam dwa takie silniki w zapasie więc mam nadzieje że się tym modelem nacieszę na makiecie, oby było to już na majówkę