• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pudełka zamienne na tabor.

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#1
Panowie, zastanawiam się nad pudełkami zamiennymi dla wagonów, ale nie pojedyncze lecz takie do których uda mi się schować kilka kilkanaście wagonów. Potrzeba wzięła się stąd, że nie podczas wietrzeń mojego taboru jestem zmuszony do wyciągania i potem indywidualnego chowania np. 15 węglarek. Gdyby miały jedno pudełko to praca szła by dużo szybciej i sprawniej. Kolejna przyczyna to wagony od ROBO których jak widać będzie sporo edycji jednak każdorazowe wyciąganie ich z pudełka a potem chowanie zajmuje wieki.

Czy są na rynku pudełka takie w jakich sprzedaje zestawy modeli ACME , LS Models ? Gdzie można dostać taką gąbke jaką wykłada wnetrze pudełek LS Models ?

A może ktoś ma jakiś patent ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#2
Nigdy się tym bliżej nie interesowałem, ale na różnych targach i wystawach, jak choćby Intermodellbau w Dortmundzie, widziałem stoiska producentów różnego rodzaju opakowań do przechowywania, jak i do transportu modeli taboru. Zwykle są to jednak solidniejsze kasety czy skrzynki, wykonane z drewna lub metalu, a nie kartonowe pudełka. Zajrzałem na stronę Train-Safe, ale oni akurat niczego takiego w ofercie nie mają. Warto jednak poszukać w sieci.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#4
Poszukaj firm, które wycinają pianki. Ja zrobiłem sobie coś takiego. Projekt w corelu z wymiarami i do wycięcia, obecnie przygotowuję kolejne pianki do walizek :)

Tylko zrób dobre rozeznanie bo rozpiętość cen jest bardzo duża. Miałem oferty od 250 do ponad 1000. Oczywiście wszystko zależy też od ilości.
20170418_214521.jpg 20170418_214536.jpg 20170418_214554.jpg
 

kobik21

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
#7
Cześć
Ja właśnie też szykuje sie do zrobienia opakowania na tabor tylko jedna rzecz mnie zastanawia jaką wybrać twardość pianki ? T35 T30 a może inną
Ma ktoś jakieś rozeznanie w tej sprawie ?
Pozdrawiam, Marek
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#8

kobik21

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
#10
Patent wydaje się naprawdę super, szczególnie ze można dowolnie konfigurować kształty przez małe kostki.
Ja kupiłem piankę T35 na wymiar a resztę sam wycinałem nożem. Efekt możne nie taki jak kolega wyżej uzyskał ale jak na pierwszy raz niezłe.
Teraz pewnie bym wprowadził to co kolega Zdeniu 20180702_223537.jpg
 
Reakcje
18 0 0
#11
Niby temat dosyć stary - jednak również obecnie szukam opakowań na modele. W moim przypadku z racji posiadanego miejsca jak i chęci posiadania każdego modelu w osobnym opakowaniu trafiłem na takie coś:
Auhagen 99304
Ma któryś z kolegów doświadczenie z tego typu opakowaniem? Czy ewentualnie coś innego doradzicie? Zależy mi szczególnie na opakowaniu do modeli z zestawów startowych, z których zostaje wielkie pudło a w nim 2 wagony i loko. Oczywiście można pociąć styropian i z tego "wystrugać" opakowanie, ale wolałbym jednak cos nieco bardziej...estetycznego :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 5

Podobne wątki