• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt posadowienia mostu lub wiaduktu nad doliną

OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#41
Mateuszu. Masz rację pisząc że ten wiadukt pochodzi z okresu lat 70-80. Bo jak pamiętam, to ta droga była jdnojezdniowa, ale wiadukt był przygotowany również pod drugą jezdnię. No i droga ekspresowa po tylu latach doczekała się realizacji.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#45
.Elementy drewniane jako materiał na filary miały być lekkie, żeby skrzynka nie była za bardzo ciężka, a jednocześnie twarde. Z jakiego to jest drewna, to nie powiem, ale na pewno nie z sosny. I tak się cieszę że stolarz przyjął to moje małe zlecenie, wcześniej robiłem u niego zakupy desek podłogowych, dlatego elementy te wykonał trochę po znajomości, teraz prace przy module będą powoli posuwały się do przodu. Nie mając tych kawałków drewna byłem że tak powiem uziemiony.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#48
Mateuszu. Zadałeś bardzo dobre pytanie. W pierwszej wersji miały udawać filary kamienne, teraz się jednak zastanawiam czy nie zrobić ich jako betonowe. Ale na razie żadna decyzja odnośnie wersji filarów nie została podjęta. Może jakieś sugestie od kolegów. Dzisiaj w pracy trochę popracowałem i w zasadzie filary są wykonane już na gotowo. Teraz będę myślał jak połączyć przęsła z filarami na sztywno. Te małe wałeczki będą udawać łożyska.
Zdjęcie0018.jpg
Zdjęcie0003.jpg
Zdjęcie0004.jpg
Zdjęcie0006.jpg
Zdjęcie0008.jpg
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#50
Uważam, że elewacja powinna być kamienna. Wałeczki powinny się chyba znaleźć również na środkowym filarze osobne dla każdego przęsła.