• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z zasilaniem

7Pavel7

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam serdecznie

Jestem całkowicie nowym i zielonym użytkownikiem ,dzisiaj dopiero zakupiłem pierwszy zestaw oraz zbiór torowisk firmy Mehano ,napotkałem na następujący problem. Gdy ułożyłem zestaw według instrukcji wszystko działa jak należy (czerwone) ,jednak postanowiłem go zdecydowanie rozbudować poprzez dodatkowe torowiska ze zwrotnicami (czarne) i tutaj zaczyna się problem. Kolejka przestaje działać ,jakby standardowy zasilacz nie był w stanie obsłużyć całego torowiska ,ciekawostką jest fakt ,że gdy odłączę ze sobą torowisko (czarne - to znaczy tory cały czas podłączone następuje tylko zerwanie obwodu jak na rysunku - żółta kreska) kolejka znów zaczyna działać.

W załączniku podaje schemat torowiska.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.935 386 20
#2
Po pierwsze nie torowisko, tylko tor. Torowisko to zupełnie coś innego.
Dołączając czarną część torów robisz zwarcie, bo przez czarną część torów wewnętrzny tor z czerwonego owalu łączy się bezpośrednio z zewnętrznym torem czerwonego owalu. Jak rozłączysz w czarną część w miejscu żółtej kreski to nie ma zwarcia.
 

Podobne wątki