• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z dekoderem DH05C

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
#1
Mam problem z dekoderem DH05C zamontowałem go w lokomotywie wszystko było ok bawiłem się zmianą świateł ruszałem przod tył, po którymś wstawieniu na tor loka przestała reagować, nic nie wygląda na spalone nie poszedł żaden dym nie było żadnego zwarcia.
Napięcia z susi są ale nie ma ich na kablach silnika i oświetlenia przy stawianiu loki na tor jest chwilowe mignięcie oświetleniem wiem że na odległość tego się nie naprawi ale może coś podpowiecie , czy można jakoś zresetować, gdy dekoder jast podłączony robi się delikatnie ciepły, mam tylko booster roco 10764 i ddw
 

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witam
W jakim modelu masz zamontowany dekoder?
DH05 posiada maksymalny prąd silnika 0,5A i maksymalne napięcie zasilania 18V
Boster roco ma większe napięcie na wyjściu niż 18V to może być przyczyną uszkodzenia,
Reset dekodera to w CV8 zapisanie wartości 8 ale nie wiem czy to pomoże, delikatne grzanie się dekodera to raczej naturalne.
Tutaj masz dane techniczne dekodera: http://***USUNIĘTY SEO SPAM***/?page_id=176
A tutaj instrukcje http://doehler-haass.de/cms/media/pdf/DH05C_DH10C_DH16A.pdf
Jak dekoder nie będzie dalej reagował to proszę o kontakt na priw, napewno coś poradzimy w temacie
Pozdrawiam Artur
 
OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
#3
podłączyłem go do skali tt strego m61 ale na makiecie nim nie jeździłem robiłem próby na krótkim odcinku toru, podłączyłem światła silnik włączałem dosłownie na chwilkę żeby sprawdzić czy ruszy i tak jak opisałem po którymś wstawieniu na tor jak już kończyłem i miałem składać lokomotywę chciałem zapalić światełka a tu lipa nie działają no to chciałem ruszyć i też lipa.
Ps.czasem od ciebie na alleg. go nie kupiłem ? patrząc po opisie że naprawa i serwis
 

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Na pewno u mnie kupiłeś :)
Z tym iż ten dekoder nie za bardzo się nadaje do tej przeróbki :(
DH05 jest dedykowany do Z i ewentualnie N w Twoim przypadku gdy przerabiasz stare BTTB raczej DH10 lub DH16
Pozdrawiam Artur
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 1
DCC 4
DCC 4
DCC 26

Podobne wątki