• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porady i techniki modelarskie

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#21
A jak z jego wytrzymałością na dotykanie? Pomyślałem że można by nim pomalować listwy wszelkie w modelu BMW 2002, ale w 1/24.
Nie próbowałem, ale schnie dosyć długo. Po kilku godzinach potrafi się jeszcze zamazać. Po kilku dniach jak dotykałem malowanych elementów to jest trwały. Co prawda skala 1:87 to niewielkie elementy. Na większych powierzchniach to musisz spróbować. Koszt pisaka na szczęście jest nieduży także w razie czego i nieduża strata. Ale jestem przekonany, że spełni Twoje i nie tylko Twoje oczekiwania. Daj znać jak już wypróbujesz go na większych powierzchniach.
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
#22
Mam pytanie jak domową metodą przygotować ścieżkę prowadzącą do systemu Car Faller System?
1. Czy wystarczy położyć pod jezdnią drut stalowy o śr. 1mm?
2. Na jakiej dopuszczalnej głębokości pod jezdnią można go umieścić?
 
Ostatnio edytowane:

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
372 0 0
#23
Testował już ktoś Molotow Liquid Chrome Marker na dużych powierzchniach? Kupiłem W126 560 SEL w skali 1:18 z wytartymi chromami. Może ma ktoś radę czym to naprawić.
chromy2.jpg
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#24
@Mafo - możemy bujnąć temat jak najbardziej, warto by tylko pomyśleć nad jakimś układem tego, wrzucanie wszystkiego w jeden temat wprowadza chaos, może zrobić to na zasadzie spisu treści w pierwszym poście z odnośnikami do konkretnych postów? Ewentualnie podzielić to na dwa tematy, jeden zamknięty z gotowymi poradnikami i spisem treści a drugi z dyskusją. Masz jakiś pomysł?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#25
@Mafo - możemy bujnąć temat jak najbardziej, warto by tylko pomyśleć nad jakimś układem tego, wrzucanie wszystkiego w jeden temat wprowadza chaos, może zrobić to na zasadzie spisu treści w pierwszym poście z odnośnikami do konkretnych postów? Ewentualnie podzielić to na dwa tematy, jeden zamknięty z gotowymi poradnikami i spisem treści a drugi z dyskusją. Masz jakiś pomysł?
Pomysłu nie mam. Wrzucanie do jednego tematu to rzeczywiście może spowodować trudności w znalezieniu czegokolwiek. Można zrobić tak jak jest w części kolejowej, założyć dział Techniki modelarskie i tam zakładać pojedyncze tematy z tytułem konkretnych porad. Tylko trzeba by pamiętać o dawaniu tagów przy zakładaniu tematu, to ułatwi wyszukiwanie. Czy będzie możliwość zrobienia spisu treści z odnośnikami (linkami) do danej techniki tego nie wiem, bo ja się na tym nie znam i nie mam takich uprawnień, żeby takie coś zrobić.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#27
OK, to dobre... Podoba mi się. Tylko powiedz, jak zrobić, żeby pierwszy wpis w takim temacie był dostępny dla każdego, kto chce wpisać swoją poradę i w takim pierwszym wpisie będzie mógł wkleić link do swojej porady?
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.118 33 1
#28
Nigdy nie bawiłem się w 1/43 ale jako że w kiosku leżały Warszawy to postanowiłem sobie jedną "popsuć". Mam pytania:
Jak rozdzielić od budy wszystkie klosze i zderzaki? Nagrzać miejscowo lutownicą czy muszę poobcinać wszystkie "cycki" a przy montażu potem wszystko na klej?
Często jest tak, że w taki sposób jest zrobiona tylna ściana jak na zdjęciu ?
IMG-20220128-WA0007.jpg
IMG-20220128-WA0008.jpg
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.118 33 1
#29
Następne pytanie. To jest tak zalane klejem, że wamod tego nie rusza. Czym usuwacie kleje spod kloszy ?
Jeszcze kupa czyszczenia ...
IMG_20220129_083109.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#31
Następne pytanie. To jest tak zalane klejem, że wamod tego nie rusza. Czym usuwacie kleje spod kloszy ?
Jeszcze kupa czyszczenia ...
Zobacz załącznik 872326
Widzę ze zdjęcia, że obudowa modelu jest metalowa. Jeżeli tak to najprostszy sposób- nadmiar kleju jaki pozostał zeskrobać nożykiem po czym te miejsca przeszlifować drobnym papierem ściernym.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 3

Podobne wątki