• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie Fiaty 508 i 621 - IBG Models i Ftf

Reakcje
124 0 0
#1
Witam :)
Chciałbym zaprezentować Wam dwa pojazdy, które skleiłem jakiś czas temu jako odskocznię od okrętów.
Pierwszy z nich, mikrus 508 jest wykonany w realiach lat 30-tych, zadbany, czeka jeszcze na jakąś minidioramkę, mam już jej koncepcję.
PF 621 natomiast jest zrobiony jako zdezelowany osobnik, który przetrwał wojnę i teraz dogorywa np. za stodołą.
Oba modele składały się przyjemnie i bezproblemowo.
Zapraszam do oglądania i komentowania
Pozdrawiam
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#3
Świetnie zrobione te modele. Zarówno ten zwaloryzowany jak i "nówka sztuka". Otwarte drzwi dodają mu smaczku. (y)
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#5
Dzięki za Wasze komentarze :)

Świetna robota , tylko ten zwaloryzowany jak dla mnie za czysty i za bardzo się błyszczy.;)
W sumie fakt, jak będę komponował dla niego jakąś dioramkę, to zajmę się tym ;)
Natomiast teraz parę słów o planach co do Fiata 508. Jego dioramka będzie umiejscowiona w realiach lat 1937-39, w zimie, idąc za głosem lokalnego patriotyzmu w okolicach Krakowa.

Na razie nie powiem więcej, ale przedstawię Wam pana Franciszka, głowę rodziny posiadającej rzeczony samochód i jego uroczą małżonkę, którzy to będą odbywać podróż na krakowski Rynek Główny na skrzyni samochodu, mając pod kontrolą cenny i delikatny ładunek. Kierowcą będzie ich syn (poszukam jednakże innej, nieco wyższej figurki :D ). Niech Was nie zdziwi nieco zamorski wygląd mojej mieszczańskiej/małomiasteczkowej rodziny, bo są odziani w stroje osadników z markowej, ale nieco starej kolekcji Airfixa :D Pan Franciszek jeszcze do niedawna, jako człowiek o ułańskiej fantazji, z pasją strzelał z bicza :)

P1240210.JPG


P1240211.JPG


c.d.n. (pewnie już po sesji)
Pozdrawiam
Tomek
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#6
Czas odświeżyć kotleta, mam nadzieję, że przynajmniej zasmakuje :D Miało być po sesji, w sumie jest, tylko że którejś z kolei :p
Ale ad rem. Na dioramce prace posunęły się trochę naprzód, w zasadzie główne elementy są już na miejscu, śnieg już zaczął padać, zostało najtrudniejsze - figurki. Czekam na II-wojennych partyzantów z Caesara, żeby skompletować rodzinę p. Franciszka, może także dodać jakiegoś przechodnia. Jest za to już szopka :)
Zapraszam do oglądania i komentowania. No i postanawiam poprawę z tempem aktualizacji :gwizd:
Pozdrawiam

P1290706.JPG P1290707.JPG P1290708.JPG P1290709.JPG
 
J

Jurek ST44

Gość
#7
Na jakiej podstawie historycznej zaanektowałes Fiata 508, samochód przeznaczony dla wojska, w barwy cywilne i jak mniemam do celów prywatnych ??
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#8
Znaczy, ale 508 furgon to nie coś jak łazik, ale jakby to ująć "ogólnodostępna" wersja ;) A w internecie są zdjęcia, czy w NAC-u, czy rekonstruowanych pojazdów w barwach cywilnych.
Pozdrawiam
 
J

Jurek ST44

Gość
#9
To nie była ogólnodostępna wersja. 508 były w dwóch wariantach i obie wersje wojskowe, Jedną masz na górze ,druga jest tutaj.

[DOUBLEPOST=1499273909][/DOUBLEPOST]

[DOUBLEPOST=1499274601,1499273767][/DOUBLEPOST]Za bardzo
Cie fantazja poniosła, bo Fiat 621 też był pojazdem wojskowym.
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#10