• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POLONEZY 1:87 i 1:72 (Made in MKprojekt & Rotor72 & Darewnoo) ! Nowości !!!

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#1
Zapowiedź :
FSO/DEAWOO POLONEZ - Producenci/projektanci: (MKprojekt, Rotor72 oraz Darewnoo )

Będzie to duża seria miniatur Polonezów 1:87 także w 1:72, wykonanych z najwyższej jakości odlewów żywicznych wzbogaconych szybkami Vacu, bardzo dobrej jakości cienkie i dobrze kryjące kalki (w tym nawet w kolorze- chrom) , bezbarwne realistyczne reflektory oraz dodatki wydruki (bardzo trwałe, twarde, naświetlone w specjalnej komorze UV ) wydrukowane na najlepszej w tej chwili drukarce 3D na świecie , rozdzielczości 4K 722 PPI ! ( nawet Formlabs Form 3 do nie dawna najlepszy nie jest w stanie dorównać jej jakością wydruków)

Zaczynamy od wczesnego Borewicza (wersja oryginalna, jedno lusterko, kratka zamiast plastikowego wlotu model jest już bliski ukończenia), następnie wyjdą wersje: Caro/ATU (1997-1999) :Caro Plus GSI 1998, Ambulans, Policyjny , Truck, Straż, Cargo i nawet taka nietypowa wersja jak karawan Daewoo-FSO Polonez Bella 1998 - wykonanych z wysokiej jakości odlewów żywicznych, szyb vacu i elementów wydrukowanych na najlepszej w tej chwili NA świecie drukarce 3d o rozdzielczości 4K !
Modele będą gotowe ale i także w formie do złożenia CENY- Na razie nie ustalone ale będą znacznie niższ niż np. moje Stary 66/660.


Na razie pokaże Wam niektóre ciekawsze screeny kolegi Darewnoo, projekty powstały na bazie oryginalnych planów Daewoo/FSO:
ambu całość.png
screen ambu.png
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#2
Czekam z niecierpliwością na pierwsze gotowe modele. Ważna jest cena bo zakładam, że każdy zainteresowany będzie chciał więcej niż 1 wersje. Kiedy możemy się spodziewać ?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#3
Polonez to ciekawa propozycja. Będę zainteresowany, dlatego kibicuję i trzymam kciuki za powodzenie. (y)
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#4
Czekam z niecierpliwością na pierwsze gotowe modele. Ważna jest cena bo zakładam, że każdy zainteresowany będzie chciał więcej niż 1 wersje. Kiedy możemy się spodziewać ?
NIE MA TERMINÓW- Moja główna zasada: NA PIERWSZYM MIEJSCU MA BYĆ JAKOŚĆ !
Oczywiście nie aż tak dosłownie, nie będzie to trwało nie wiadomo ile ( jak konkurencja T....KO, CZY S.... po parę lat
... ;) )
Ceny nie będą wygórowane
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#5
Polonez to ciekawa propozycja. Będę zainteresowany, dlatego kibicuję i trzymam kciuki za powodzenie. (y)
Polonez to ciekawa propozycja. Będę zainteresowany, dlatego kibicuję i trzymam kciuki za powodzenie. (y)
To już trwa, nie są to tylko jakieś bzdetne komputerowe wypociny lecz praktycznie cały czas realizowane materialne prototypy, testy, budowa form itd.
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#7
ZMIANA: Po Polonezie FSO typ Borewicz kolejny będzie: Daewoo-FSO Polonez Caro Plus, Policja 1997


PRZYPOMINAM:
U mnie nie ma terminów
! ,proszę nie pisać np.: "Kiedy model będzie dostępny ?" Budowa modelu to nie taka całkiem prosta sprawa, podczas jego budowy, pojawiają się niespodziewane problemy Np. jakieś błędy geometryczne czy dostępność materiałów, czasy zamawiania części foto trawionych, skomplikowane detale na które też potrzeba znacznie więcej czasu niż planowano. itp itp JAKOŚĆ jest dla mnie najważniejsza nawet kosztem czasu.
O taki:
4.png
1.png
2.png
3.png
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#9
Powodzenia. Projekt bardzo obiecujący.
Ze swojej strony życzyłbym sobie i innym aby modele były dostępne w ofercie przez dłuższy czas.
Jeżeli ceny mają być "niższe" to może znajdzie się więcej odbiorców ;-), co się może przełoży na większą opłacalność i może powtarzalność produkcji.
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#10
Pytanie do Michała88:

A inne Polonezy ?
Co ze wszystkimi wersjami pomiędzy Borewiczem a Plusami ?
Czyli Mr'87 (tzw Akwarium ze skośnym metalowym noskiem), później Przejściówka z tyłem Caro i w końcu Caro (to zwykłe, przed plusem) ?? Albo Polonez Truck w starszej wersji z przodem Borewicza lub Akwarium ?

Nie zrobisz takich Polonezów ?
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#12
Faktycznie, ale mam nadzieję, że jak wróci za te kilka dni, to na te pytanie odpowie, bo myślę, że wielu z nas tu obecnych na tym forum chciałoby też te wersje Polonezów, które wymieniłem. Jeszcze zapomniałem wymienić też Poloneza Coupe.

Tymczasem kolega Michał88 pominął wszystkie te wersje Polonezów. Nie rozumiem dlaczego.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#13
Pytanie do Michała88:

A inne Polonezy ?
Co ze wszystkimi wersjami pomiędzy Borewiczem a Plusami ?
Czyli Mr'87 (tzw Akwarium ze skośnym metalowym noskiem), później Przejściówka z tyłem Caro i w końcu Caro (to zwykłe, przed plusem) ?? Albo Polonez Truck w starszej wersji z przodem Borewicza lub Akwarium ?

Nie zrobisz takich Polonezów ?
Myślę, że Michał na razie chce zrobić pierwszego Poloneza. Dajmy mu szansę, niech go zrobi. Patrząc na jakość jego Starów, to Polonez powinien być też świetnie odwzorowany. Czy będzie robił jakieś inne modele Poloneza? To się dopiero okaże. Przecież Michał to nie jest wielka firma produkcyjna, która jednocześnie jest w stanie zaspokoić marzenia wszystkich kolegów.
Proponuję uzbroić się w cierpliwość.
 

darewnoo

Nowy użytkownik
Reakcje
9 0 0
#14
Cześć, z tej strony darewnoo, współautor tych modeli. Osoba znana na grupach Daewoo i gier głownie z cyklu GTA.


Po pierwsze chciałem podkreślić, że Michał kontaktował się ze mną, więc ma moją pełną zgodę.
Dla pozostałych, fragment z mojego regulaminu mówi:
Zabrania się czerpania jakichkolwiek korzyści majątkowych czy próby sprzedaży modeli naszego autorstwa. Dotyczy to również prób wydruku i sprzedaży modeli z drukarek 3d.

Po drugie zaprezentowane tu screenshoty to w większość archiwalne ujęcia z prac a nie finalnych modeli (np. Ambulans ze źle nałożoną okleiną). Dlatego poniżej załączam moje finalne screeny dla dostępnych wersji. Pochodzą one z moich archiwów. Bazą będą modele z GTA IV i GTA V do których (jako autor) mam pełny dostęp. Baza wersji Polonezów z lat 94-02 jest ogromna! Do tego mam ponad 1500 fotografii Polonezów.

Po trzecie - nie ma 100% pewności czy to założenie się uda. Najpierw razem z Michałem musimy znaleźć sposób na przerobienie brył modeli z gier w taki sposób, aby dało się je wydrukować w 3d.

Screeny z GTA V dla wersji, z których być może będzie można zrobić modele:
amb96.jpg

amb97.jpg

amb98.jpg

amb99.jpg

amb99b.jpg

atu00.jpg

atu96.jpg

atu98.jpg

cab95.jpg

cag96.jpg

car95.jpg

car98.jpg

car99.jpg

4-kara.jpg

4-ban.jpg

4-bana.jpg


(ciąg dalszy w drugim poście)
 
Ostatnio edytowane:

darewnoo

Nowy użytkownik
Reakcje
9 0 0
#15
cou95.jpg

cou98.jpg

kom00.jpg

kom94.jpg

kom95.jpg

ori.jpg

p12.jpg

pol.jpg

pol1.jpg

rall.jpg

str.jpg

tru4.jpg

tru98.jpg


Paleta dostępnych odmian jest przeogromna dla wersji z lat 1994-2002. W tym także fikcyjne nadwozia (kombi, coupe, cabrio) i wersje (np. USA). Nie ma jednak możliwości dorobienia nowych wersji.

To są tylko przykładowe detale, malowania, kolory itp. Można je dowolnie miksować.
Żeby tylko udało się przekształcić wirtualne modele w wydrukowane...
z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#16
Renderki bardzo ładne.

Najpierw razem z Michałem musimy znaleźć sposób na przerobienie brył modeli z gier w taki sposób, aby dało się je wydrukować w 3d.
Tutaj niestety może nie być tak łatwo, różne rzeczy w 3D projektuje się do danych potrzeb. Inaczej do druku, rozkładu na części a jeszcze inaczej do gier. Mimo wszystko powodzenia (y).