• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Poloneza czas zacząć"

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#23
daromaro a gdzie mam kupić poldka jak dowiedziałem się 3 dni temu że takie coś wyszło ? Trochę po fakcie. A gdzie mam kupić Fiata jak u mnie nie ma Empiku? Wiem, że fiat wyszedł ale najpierw trzeba nadrobić zaległości. Jak Fiat dojedzie to będę mógł gadać o fiacie.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#24
Bylem w Empiku z tydzien temu - mialem w reku Poldka ale nie kupilem. Napisalem gdzie mozna kupic. Ale czy jeszcze sa dostepne to nie wiem. Na forach pisza, ze to seria testowa. Na Hachette tez nie ma zadnej informacji, w Empiku online tez nie. Co nie znaczy, ze nie bedzie za chwile.

Na Ale..ro.pl jest nr 1 i nr 2.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#25
Mnie to zastanawia, kto podpowiada tym firmom kolory lakieru wydawanych modeli. Patrząc na tego zielonego Fiata 125p to aż mi się odechciewa go kupować. Przecież w tamtych latach był kultowy kolor yellow-bahama. Czy nie można było zrobić Fiata w takim kolorze. Wyglądałby o niebo lepiej. To samo z Polonezem. Taki pierwszy kultowy kolor to biały. Kojarzy się z filmem "07 zgłoś się". Typowy "borewiczowy" kolor. A tu, w modelu pomarańcz... :mad:
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#26
Fiat Yellow Bahama Maćku to raczej późniejsza wersja, ale fakt jest taki że ten w modelu jest obrzydliwy. Lepiej było zrobić białego czy kość słoniową. Polonez żeby chociaż miał ten pomarańcz a to jakiś żółty. Model generalnie prezentuje się fajnie i stąd pytałem Mateusza jak są uszczelki i ramki zrobione bo mam niecny pomysł żeby zrobić milicyjnego albo w groszkowej zieleni wojskowego. Już widziałem zdjecia rozmontowanego i tu nie będzie problemu żeby go rozebrać, odbarwić i przemalować.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#27
Ja mialem bardziej drastyczny pomysl - na przerobke truck :) Ale ostatecznie zrezygnowalem. Nie moja skala, no i ten metal...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#28
Patrząc na serię KAP, która sprzedawała się dobrze i firma zrobiła praktycznie wszystkie dostępne wersje, to jeśli tu sprzedaż pierwszych numerów się powiedzie to jestem przekonany, że będą różne wersje Polonezów.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#29
Oby nie tylko ściągali modele z form tych robionych na Rosję zmieniając kolory i tablice rejestracyjne a robili naszych pojazdów więcej.Taki maluszek byłby hitem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#30
No wiesz... Jest sporo samochodów osobowych z epoki PRL-owskiej, które warto posiadać w dobrym wykonaniu. Dziś to już właściwie te samochody robią się oldtimerami.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#31
Dojechał Fiat. W porównaniu z Polonezem jest to obraz rozpaczy i nędzy. Kołpak odpadł już w pudełku, kolor paskudny, światła z tyłu wyglądają jakby do ich produkcji użyto bombek choinkowych, przedni grill jakiś tak... echh opony wyglądają jak nowy model Pirelli. Reszta ujdzie.
Ale zastanawia mnie jeszcze numer rejestracyjny?
20190221_171728.jpg 20190221_171735.jpg 20190221_171750.jpg 20190221_171807.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#33
Dokładnie. Dlatego warszawy już nie zakupię. No chyba, że za 30zł We fiacie już planuję przebudowę bo tak zostać nie może.