• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polonez 1500 MILICJA 1:8 Michała

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#1
Postanowiłem zbudować Poloneza z Deagostini 1:8 ale w wersji Milicji Obywatelskiej


Do tej pory skleiłem silnik i dałem na niego lekki wash, chcę żeby ten wóz był jak nówka czyli bez rdzy, kurzu itp. może jakiś bardzo delikatny. Na zdjęciach maska i wnęka silnika zmatowiłem papierem i przygotowuję je pod błękit. Silnik wymaga jeszcze drobnych poprawek, muszę pomalować końcówki kabli zapłonowych i może je też przemaluję.
Malowanie- będę najpierw nakładał podkład firmy AK w sprayu ( nie lubię malować sprejami, nawet nienawidzę ale mam na to swoją sprawdzoną prostą metodę: wtryskuję je prosto do aerografu i jeszcze minimalnie rozcieńczam ) a na to mieszany błękit farb Revell nr 50 + domieszka nr 52. Proporcje dobiorę na oko, więc jeszcze nie wiem jak to wyjdzie dokładnie w mililitrach. Zastanawiam się jeszcze czy nie pocienić (zeszlifować) ten zamek w masce bo wg. mnie jest on mocno przeskalowany. Przed malowaniem zrobię jeszcze wykładzinę wygłuszającą za silnikiem ale to zobaczycie w następnych odcinkach z serii MO.
Jak możecie to wstawiajcie jakieś fajne oryginalne malowania tego pojazdu w barwach MO najlepiej archiwalnych a może któreś z nich wybiorę bo na razie jest tylko baza błękit.
 

Załączniki

OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#2
Szukałem dzisiaj zdjęć z epoki i trochę tego jest. Pomaluję i oznakuje wóz taki jak 3 od końca tablice: MOF 2339
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#4
MO odc. 2

W drugim odcinku budowy milicyjnej wersji pomalowałem komorę i maskę kolorem z FSO L-62. Białe pasy, napis "MILICJA" będą malowane dopiero jak będzie kompletna karoseria.Gotowy lakier na koniec będzie zmatowiony papierem 2500 i na to klar i polerka.
W realu kolor jest trochę ciemniejszy.
Silnik także przeszedł gruntowny remont, przemalowałem blok na kolor khaki i świece na biało. W 3 odcinku pomaluję kable na czerwono, nasadki świeć na czarno i w końcu zacznę wyposażać komorę.
 

Załączniki