• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polaryzacja krzyżownic

Reakcje
0 0 0
#1
Mam problem z przejazdem moich kolejek przez zwrotnicę, zatrzymują sie zwalniają itp. najgorzej jest z Tr12 i Ol12 z kleina ale problemy ma czasem nawet ST44 z roco (macie może jakiś pomysł jak usprawnić ich jazdę w ogóle-tych kleinów-nawet po prostej nie ma z nimi rewelacji)

jak zorientowałem się na forum prawdopodobnie problemem jest dla mnie jeszcze nie dość jasne określenie "polaryzacja krzyżownic" tzn. gdzieś jakiś kabelek muszę podłączyć pod zwrotnicą żeby prąd płynął we właściwym kierunku. Tylko jak i gdzie ten kabelek?
Pewnie to banalne pytanie ale mam wykształcenie biologiczne :oops:
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#3
fotkę zorbię wieczorem w domu, a mam zwrotnice proste 10 stopniowe (i łukowe R5/R6) Roco line 2,1, a chcę tez dokupić taki jakby trójnik (pewnie ma jakąś właściwą nazwę)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Napęd rozjazdu musi mieć dodatkowe styki przełącznika (napędy firmy Conrad mają),
do polaryzacji krzyżownicy - czyli podłączania jej do lewej lub prawej szyny zależnie od ustawienia iglic.
Ponadto same iglice trzeba zasilić dolutowanym cienkim elastycznym drutem, bo te blaszki to raz przewodzą a raz nie.
Tu jest schemat:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/sw_typ1_769.gif
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#6
PAKESZLOKO napisał(a):
że dobre sa napędy conrada
zapewniam kolegę że jedyną ich zaletą jest niska cena , poza tym to chiński badziew .

Szukam Polskiego dystrybutora napędów Tortoise lub Fulgurex i jakoś nie mogę znaleźć , czy ktoś coś wie na ten temat ?
Czy takowy wogóle istnieje ?
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#8
ciekma -
Dzięki za podpowiedź odnośnie Fulgurexa , właśnie jak ostatnio je oglądałem na ebay'u to jakoś inaczej mi wyglądały niż 2-3 lata temu. ( chyba że mi się wydaje)
Znalazłem już sklepy z Tortoise więc jest ok , cenowo nawet do wytrzymania.
Polecane przez Ciebie napędy mechaniczne , owszem są ekstra na moduły ale ja walczę z tortem więc tym razem one nie dla mnie.
Ale podobałby mi się na przykład taki przeskalowany ręczny zwrotnik obok modułu :smile:
 

sniegu

Użytkownik
Reakcje
175 9 0
#10
Napęd rozjazdu musi mieć dodatkowe styki przełącznika (napędy firmy Conrad mają),
do polaryzacji krzyżownicy - czyli podłączania jej do lewej lub prawej szyny zależnie od ustawienia iglic.
Ponadto same iglice trzeba zasilić dolutowanym cienkim elastycznym drutem, bo te blaszki to raz przewodzą a raz nie.
Tu jest schemat:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/sw_typ1_769.gif
witam, czy jest możliwość zobaczenia schematu? Link nie działa pomimo że raptem upłynęło 12 lat ;/ Byłbym również wdzięczny za schemat właściwego podłączenia anglika Roco DKW10 do MTB MP1 ...z góry dziękuję
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
354 4 2
#11
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 18
Elektryka 2

Podobne wątki