• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg pod choinkę

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#21
W tym roku zabrałem sie na przygotowania na święta dość wcześnie. Pierwszy projekt drukowany to jest wagon typu "well car"
IMG_20221010_093230599 (1).jpg

https://www.thingiverse.com/thing:5557782

Drugi bardziej zaawansowany projekt to dźwig kolejowy z radiową kontrolą.
IMG_20221021_142918128 (1).jpg

Konstrukcja używa 3 silniki elektryczne z przekładnią na zwolnienie obrotów, 3-kanałowy nadajnik i odbiornik R/C, ładowalną baterię i jest zamontowany na wagonie Bachmanna.

https://www.thingiverse.com/thing:5588490

 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#24
Czy wszystko drukujesz samodzielnie?jak mniej więcej kosztowo wygląda budowanie taboru tym sposobem?
To znaczy koła kupiłem na hurt od Playmobil za dolara od osi, także nie ma potrzeby drukować, ale to też jest możliwe. A resztę, wózki, łączniki są drukowane. Jedna szpula PLA kosztuje $15 i wystarcza na 3-4 wagony, także koszty są minimalne. Największa inwestycja jest mojego czasu jak wyrabiam modele 3D w Fusion 360, na przykład ten dźwig zajął mi parę tygodni rysowania i próbnych wydruków.
 
Reakcje
2 0 0
#26
Model pociągu może być świetnym prezentem dla modelarza pod choinkę, ponieważ jest to coś, co prawdopodobnie sprawi mu wiele radości i zadowolenia. Modelarstwo jest pasją, która wymaga dużo czasu i cierpliwości, dlatego prezent taki jak model pociągu jest idealny dla tego typu osoby. Model pociągu to także coś, co może być dla modelarza wyzwaniem i sprawdzeniem jego umiejętności. Poza tym, taki model może stanowić piękną ozdobę i dodatek do jego zbioru modeli. Ogólnie rzecz biorąc, model pociągu to idealny prezent dla modelarza pod choinkę.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:22.5 (II) 13

Podobne wątki