• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja PKS - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#1
Jak zapewne część z kolegów już wie w niedalekich planach mam zrobienie dioramy z baża PKS-u (nie mylić z PEKAES) z lat 70-80.
Przedstawiam fotki Maza ostatecznie skończonego oraz filmowego Jelcza.W modelu brakowało mi owiewki na dachu, z którą pojazd jeździł na samym początku filmu "Prywatne śledztwo".
Niebawem zdjęcia kolejnych pojazdów.
SAM_7082.jpg
SAM_7091.jpg
SAM_7093.jpg
SAM_7088.jpg
SAM_7089.jpg
SAM_7090.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#6
Tak Maz jest od Tomka.Długo czekał na wykończenie.A teraz trzy nowe pojazdy na bazę.Ifa ADK 6.3, Star z dzwigiem i Volvo F89 ex-Pekaes.Często pojazdy Pekaesu po przejechaniu odpowiedniej ilości kilometrów trafiały do PKS-u.

SAM_7121.jpg
SAM_7122.jpg
SAM_7123.jpg
SAM_7124.jpg
SAM_7125.jpg
SAM_7126.jpg
SAM_7127.jpg
SAM_7128.jpg
SAM_7130.jpg
SAM_7132.jpg
SAM_7134.jpg
SAM_7135.jpg
SAM_7138.jpg
SAM_7139.jpg
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#8
To chyba będzie jeden z najciekawszych wątków w dziale kolekcje. Tak patrząc na Twoje komentarze w wątku "PKS< TRANSBUD.." czekam teraz na irokezową interpretację Ify i Liaza ;)
Wszystkie wyglądają super! Jeśli można się czepiać? to tylko te zakurzenie felg na dźwigach trochę mnie dziwi.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
Irokez,czy oby te volvo oznakowałeś poprawnie tymi PKS-ami? Bo tak prawdę powiedziawszy wszystko jest ok oprócz nich. Apropo,tych skręconych kół,czy one tak już na stałe?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#11
Koła są skręcone na stałe.Nie bardzo rozumiem co jest nie tak z oznakowaniem tego Volvo.:confused:
Początkowo te samochody były używane w Pekaes Warszawa.Potem gdy ich czas dobiegł w tej firmie końca zostały przekazane do PKS-u i otrzymały takie oznakowanie.Zdjęcie z postu wyżej to wóż z PKS Gdynia ex-Pekaes.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
Ok,czyli mnie uspokoiłeś,mam volvo ale to z PKS-u z Wawy ,czyli inne logo,ale skoro one jeszcze eksplatowane były gdzie indziej jest ok. Z tymi kołami wyglądają fajnie,ja myślę zrobić skodę -liaza ze skręconymi kołami z otwartymi drzwiami i z oświetleniem.Co wyjdzie czas pokaże
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#13
Czyli masz Volvo z PEKAES WARSZAWA.PKS a Pekaes to dwie różne firmy.;)
A Skode 706 RT właśnie robię.Niestety wszystkie zdjęcia tych wozów w PKS-ie są czarno-białe i nie wiem jaki kolor dać jej najlepiej.:(
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#14
Dokładnie,dlatego się zastanawiałem który ty miałeś na myśli,ale teraz już wiem że zrobiłeś model z Pekaesu,zresztą tak po cichu przyznam że ten model volvo to mój ulubiony, szkoda że rzadki już do nabycia.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#16
Ok poprawiam się tak jakoś nabazgrałem czyli PKS. Robisz skodę? Z krótką kabiną? Ja się namęczyłem z przeróbką z długiej na krótką,szczerze to zadowolony nie jestem do końca,ale ciekawie to wygląda.
 

pitek

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#18
Skody 706 miały różne kolory kabin mój ojczulek jeździł i białą i niebieska także jaki kolor wybierzesz z tamtej epoki powinno być ok:).
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#20
Twój temat a w zasadzie twoje modele Pks-u rozwaliły mnie doszczętnie, nie za bardzo jestem w stanie napisać coś mądrego.:)
Bardzo lubię Twoje waloryzację modeli, zawsze motywują mnie do pracy nad swoimi modelami ale do takiego poziomu mi jeszcze daleko.:)
Mam kalki i niebieskie Liazy coś czuję że, właśnie zmotywowałeś mnie do zrobienia Pks-u.;)
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

Podobne wątki