• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piotrek skleja

OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#42
Znów pajęczynę muszę odgarniać :D Dlatego dzisiaj pora na nowy projekt który zacząłem przypadkiem bo trafiła się okazja na silos. I taka małą zgadywanka, co to będzie ;)

IMG_3563.JPG

Renault Premium Eurotranschem.jpg


Kompresor ma ręcznie wiercone otwory, łacznie 56, ale wywierciłem 120 bo pierwsza ściana nie wyszła ;P Pozdrawiam Piotrek :)
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#48
Pora powrócić do Scanie w tandemie. Niestety została trochę zapomniana przeze mnie ale teraz się to zmieniło. Przyczepa jest już prawie gotowa. Pozostało dorobić parę detali dokleić zabudowę, belkę i można podpinać ;)

Na jednym zdjęciu widać porównanie do oryginalnej tandemowej przyczepy z Herpy. Taka sama przerabiałem w tym przypadku. Materiał tragiczny do przeróbek, twardy plastik, ciężko się tnie, słabo klei, no i do nowszego typu tandemów trzeba zrobić bardzo dużo przeróbek, chociaż by skrócenie dyszla. Ja postanowiłem cofnąć go całego i dorobić kawałek ramy. A jak wyszło oceńcie sami :)

Chce też podziękować z tego miejsca Brodzie, za to że mogłem w Poznaniu zaopatrzyć się w skrzynki z żywicy, które tu wykorzystałem ;)

Kolaże.jpg

Scania tandem BY4.jpg


Pozdrawiam Piotrek ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#51
Już jest świetnie a będzie jeszcze lepiej , cieszę się że do czegoś się przydały te graty.
Dopiero na porównaniu widać , jak mocno Herpa upraszcza swoje modele.
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#52
Z tym upraszczaniem to też ciężko ocenić to na podstawie tego zdjęcia. Tak jak mówiłem, oryginał z Herpy jest starej daty, a jak wiadomo kiedyś ta technologia była mniej zaawansowana. Ale jeśli porównamy już przyczepy teraźniejsze różnica nie jest aż tak wielka. Największe różnice mogą wynikać z tego że Herpa oferuje tylko jeden rodzaj przyczep tandemowych, a jak wiadomo każdy producent ma inna konstrukcje. NP to co robi Herpa nie pasuje do wyrobów Krone i Wieltona, dlatego chcąc mieć model bliski oryginału trzeba było ciąć, kleić szlifować :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#53
Fajnie Ci to wychodzi. Już wygląda niesamowicie. Pięknie zrobiłeś felgi. Podoba mi się taka misterna robota.(y) 3-mam kciuki za rychły koniec prac.
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#54
Wena jest to trzeba robić. I takim sposobem przyczepa dostała detale, tj oznaczenia na zabudowie i belkę ;)

Scania tandem BY5.jpg


Mafo, a co do kół z bliska wyglądają tak:

IMG_3515.JPG


Obciąłem pierścień który w rzeczywistości osłania śruby. Większość przewoźników jednak nie stosuje tego w przyczepach bo jest to bardziej dodatek estetyczny. Dlatego postanowiłem zrobić coś mniej więcej jak w 1:1. Wielkość opony i felgi nadal się nie zgadza, ale trzeba rzeźbić z tego co się ma :D
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#56
Fajnie to wygląda , co do osłon na śruby to są to tak zwane ostre krawędzie i powinny być osłonięte jeżeli wystają poza felgę , nie wiem czy widziałeś co takie nie osłonięte śruby robią np. z samochodem osobowym , o pieszym nawet nie wspomnę ;), natomiast jeżeli śruby nie wystają za obrys felgi obowiązku osłon nie ma ;)
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#57
Oczywiście mowa tutaj o niewystających śrubach. W naczepach jak i na przedniej osi własnie taki przypadek mamy. Niebezpiecznych rzeczy w modelu nie będę odwzorowywał :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 620
W robocie 1260
W robocie 18
W robocie 832
W robocie 309

Podobne wątki