• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piotrek skleja

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#1
Postanowiłem w końcu założyć temat odnośnie moich prac na warsztacie.

Obecnie na warsztacie znajduje się Scania Highline R I w tandemie.

I tu pierwsza uwaga. Alby przerobić Scanie HL z ciągnika na tandem nie wystarczy obciąć spojlerów. Ja głowiłem się nad tym cała niedziele i rzeźbiłem. Ale myślę że się udało

Scania tandem BY.jpg


A dziś powstały zabudowy firmy Wielton. Na razie skrzynie. Robione od podstaw. Czeka jeszcze przy nich sporo pracy, ale jeszcze tydzień wakacji więc jest czas :D

Scania tandem BY1.jpg


Zapraszam do komentowania, konstruktywnej krytyki i pozdrawiam, Piotrek :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#4
No i wreszcie będzie można pooglądać od strony warsztatu Twoje przeróbki. :) Super. (y)
Fajnie to już wygląda. Podziwiam twórczość modeli od podstaw. Gratuluję umiejętności.
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
634 4 0
#5
Ten wydech od Actrosa zmień:), a tak na poważnie już to fajnie się zapowiada. Szczególnie zabudowa mi się podoba, zawsze to coś innego w tandemie od tego co nam Herpa i AWM przeważnie "serwują" czyli firanki. Powodzenia w dalszych pracach i czekam na efekt końcowy. (y):)
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#8
Dzięki wielkie za tak pozytywną reakcje na ten temat :)

Co do pytań:

Cała rama zostanie przerobiona więc o to się nie martwcie. Tak samo jak przyczepa, ponieważ żaden jej wymiar nie pasuje pod zabudowę :)

Materiał z którego to robię to popularny HIPS. Ja korzystam z grubości od 0,25 do 2 mm. Kleje Revellem Contact, choć teraz przerzuciłem się na Tamiya Extra Thin Cement. Żeby łatwiej zlokalizować to zielony :p

Ale żeby nie było samego gadania, zdjęcia tez mam :D
Dziś padło na dokończenie zabudów czyli zrobione plandek. Stelaż jest z plastiku, a same plandeki z foli aluminiowej, podebranej z kuchni :)

Scania tandem BY3.jpg

Scania tandem BY2.jpg


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania. Piotrek :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#12
A do szkoły bedziesz brał wyschnieta bułke bo folii braknie! Model, jestem w szoku, super pomysł i profesjonalne wykonanie!

Jak u mnie pozmywasz to dam Ci woreczek na bółke ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#13
Pięknie to wygląda. Widzę, że idziesz śladem (jeśli można to tak nazwać) Transmara z Niemiec. To duża sztuka zrobić od podstaw model z hipsu. Podziwiam umiejętności.
Plandeka wygląda bardzo fajnie. Pomysł świetny. (y)(y)(y)
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#14
Dziś chwila wytchnienia od Scanii bo była na lakierni i teraz schnie. Za to kilka zdjęć z powstawania nowo zaprezentowanego modelu w moim temacie czyli MB SK w tandemie.
IMG_2862.JPG
IMG_2863.JPG
IMG_2871.JPG
IMG_2872.JPG
IMG_2889.JPG


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, Piotrek :)
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#17
Kolejna odskocznia od Scanii :) I tu niespodzianka bo osobówka. Jest to nowy projekt który powstaje dzięki Abarthowi, któremu serdecznie za dostęp do tych modeli :) Dziś na warsztat wjechało BMW E 30 M3. Od razu zabrałem się za poszerzenie nadkoli. Felgi na razie są zastępcze. Docelowo bedą inne. To czekam teraz na propozycje co to może być? :D

BMW M3 Mospina.jpg


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, Piotrek :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#18
Fajnie to zaczyna wyglądać. Teraz pomalować, dodać bardzo szeroką felgę i będzie nasz, polski tuning.;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 620
W robocie 1260
W robocie 18
W robocie 832
W robocie 309

Podobne wątki