• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pierwszy push-pull w Polsce był z Ty2

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#21
W Polsce są także pociągi towarowe "push-pull" i to z obserwacją szlaku przez maszynistę za pomocą kamery zamontowanej na początkowym wagonie pociągu. Takie rozwiązanie stosowane jest na kolejach Kopalni Węgla Brunatnego "Konin".
To ciekawostka, tego faktycznie nie wiedziałem, ale nie wiem, czy można to nazwać pociągiem "push-pull". Pytanie, według jakich zasad jest prowadzony ruch takich składów. Pomijam już fakt, że jest to na wewnętrznej, zakładowej sieci kolejowej. Nie wiem, czy ta sieć ma status ogólnodostępnej infrastruktury kolejowej i czy kopalnia ma formalny status zarządcy infrastruktury.
 
K

KNG

Gość
#22
Pociągów pchanych to w każdym rozkładzie były masy. Ostatnie z tego co mnie koledzy oświecili to kursowały do połowy lat 90-tych.
1620905426469.png

1620905436774.png

1620905597205.png


Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
465 0 0
#23
To ciekawostka, tego faktycznie nie wiedziałem, ale nie wiem, czy można to nazwać pociągiem "push-pull". Pytanie, według jakich zasad jest prowadzony ruch takich składów. Pomijam już fakt, że jest to na wewnętrznej, zakładowej sieci kolejowej. Nie wiem, czy ta sieć ma status ogólnodostępnej infrastruktury kolejowej i czy kopalnia ma formalny status zarządcy infrastruktury.
To jest ogólnodostępna infrastruktura kolejowa, tabor ma numery EVN. Na zdjęciu widać czoło pociągu z sygnałem Pc1, dzwonem ostrzegawczym i zamontowaną u góry kamerą. Taki ruch jest prowadzony z Pątnowa do Jóźwina Węglowego i z Błoniaw (gdzie zostało zrobione to zdjęcie) do Lubstowa.
Czoło pociągu poychanego przez EL2-26.JPG
EL2-26.JPG
 

Podobne wątki