• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pierwsze próby sadzenia trawy

Reakcje
43 4 0
#1
Cześć.
Ostatnio permanentny brak czasu dokucza i hobby czeka i usycha. Dziś jednak udało mi się kilka wolnych chwil z dnia ukraść. Niedawno nabyłem od Forumowego Kolegi Krzysztofa elektro trawo sadzarkę i wreszcie przetestowałem ją w działaniu. Na oglądanych tutorialach wszystko tak ładnie wychodzi, ale gdy już samemu zabiera się do pracy wtedy już tak składnie nie jest . Do testów użyłem dwa rodzaje trawy: 4mm i 7mm. Oba produkty Woodland Scenics. Sam proces sadzenia nie jest skomplikowany, ale im dalej w łąkę tym więcej źdźbeło_O Prezentuję wynik mojego premierowego sadzenia. Nie wyszło chyba najgorzej, choć wiem że do sukcesu daleka droga. Jestem ciekaw opinii Kolegów na temat tego niewielkiego ogródka:X3: Mam dodatkowo pytanie. Jak się ma gęstość przeplotu do precyzji sadzenia? Im drobniejsza siatka tym większa kontrola nad procesem? Dobrze myślę? Pozdrawiam.
WP_20210819_004.jpg
WP_20210819_005.jpg
WP_20210819_006.jpg
WP_20210819_007.jpg
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#2
Moim zdaniem bardzo ładnie Ci wyszło, zwłaszcza jeśli to dopiero Twoje początki w tym temacie.
Absolutnie nie masz czego się wstydzić, potem możesz próbować wariacje z sadzeniem różnych odcieni.
Ciekawy jestem efektów na dioramie.
Odnośnie Twojego pytania, to nie odpowiem bo niestety nie wiem jak się ma grubość siatki do precyzji sadzenia.
 
OP
OP
Martinez74
Reakcje
43 4 0
#5
Mogę polecić rady forumowych kolegów, którzy korzystają z tej sadzarki - @Flotoma , @Heniek_Star .
Sadzarka ma możliwość regulacji mocy i jesteś w stanie uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty.

http://forum.modelarstwo.info/threads/sadzarka-trawy-elektrostatycznej-z-regulacją-mocy.51482/post-910103
Dziękuję, na pewno skorzystam (y) Dziś to była taka szybka próba i zaspokojenie pierwszej ciekawości. Poza tym póki co mam na razie tylko dwa rodzaje trawy. Magazynek na pewno poszerzę kolorystycznie, rozmiarowo i rodzajowo. Jest w czym wybierać. Produkty to jednak nie wszystko, nie bez znaczenia jest tu wyobraźnia. Ale mam ładną, urozmaiconą łąkę za oknem jako inspirację:) Jeśli chodzi o samo urządzenie to bardzo fajnie działa regulacja mocy. Na przykład przy trawie 4mm dałem "2" i uzyskałem coś co subiektywnie sprawia wrażenie niewysokiej trawy lekko położonej po ulewnym deszczu. Na fotkach słabo to widać niestety. Z kolei przy "5" mieszanka 4 i 7mm stoi na baczność. Dokupię jeszcze 12mm na próbę. Dziś najbardziej jestem zadowolony z pojedynczych kępek trawy.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#8
Dziękuję, na pewno skorzystam (y) Dziś to była taka szybka próba i zaspokojenie pierwszej ciekawości. Poza tym póki co mam na razie tylko dwa rodzaje trawy. Magazynek na pewno poszerzę kolorystycznie, rozmiarowo i rodzajowo. Jest w czym wybierać. Produkty to jednak nie wszystko, nie bez znaczenia jest tu wyobraźnia. Ale mam ładną, urozmaiconą łąkę za oknem jako inspirację:) Jeśli chodzi o samo urządzenie to bardzo fajnie działa regulacja mocy. Na przykład przy trawie 4mm dałem "2" i uzyskałem coś co subiektywnie sprawia wrażenie niewysokiej trawy lekko położonej po ulewnym deszczu. Na fotkach słabo to widać niestety. Z kolei przy "5" mieszanka 4 i 7mm stoi na baczność. Dokupię jeszcze 12mm na próbę. Dziś najbardziej jestem zadowolony z pojedynczych kępek trawy.

Jeśli chodzi o sianie trawy elektrostatycznej, to duże znaczenie ma też wilgotność powietrza.
Im niższa tym niższe napięcie jest potrzebne do zadowalajacego efektu.
 
OP
OP
Martinez74
Reakcje
43 4 0
#9
Jeśli chodzi o sianie trawy elektrostatycznej, to duże znaczenie ma też wilgotność powietrza.
Im niższa tym niższe napięcie jest potrzebne do zadowalajacego efektu.
Przyszła mi do głowy irracjonalna myśl. Zimą,. gdy powietrze w mieszkaniu jest przesuszone od grzejników, ubrać się w jakieś silnie elektryzujące wdzianko. Następnie podłączyć przewody i tadam- żywa elektrosadzarka za darmochę:cool:;)
 

Podobne wątki