• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#22
Pługi 802S i 803S są ostatnimi pojazdami szynowymi, które PKP zakupiły dla swoich wąskotorówek. Pługi weszły na stan kilku wąskotorówek PKP w czasie, gdy proces ich likwidacji przybierał na sile. Maszyny nie miały wielu okazji, aby pokazać co potrafią. Niewykluczone, że są wśród nich takie, które nigdy nie zostały zatrudnione do odśnieżania wąskich torów ... a może nawet większość z nich ?
Wiosenny pociąg z Piaseczna do Tarczyna (3) ... Lemieszowy pług odśnieżny 803S-02

runow_7.jpg
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
#24
Parę słów sprostowania Lxd2-465 już od dwóch lat nie wygląda tak jak na powyższych zdjęciach.A na ostatnim zdjęciu maszyna jedzie luzem,a nie ze składem.Wykonuje ona krótkie przejażdżki dla turystów (najczęściej dzieci) chcących się przejechać w budce maszynisty.Przejazdy te są wykonywane od p.o. Runów w stronę p.o. Głosków i z powrotem. Osygnalizowanie jest jak najbardziej prawidłowe gdyż jazdy są wykonywane w trybie manewrowym.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#29
Parę słów sprostowania
Czego dotyczy sprostowanie? Malowania? Przecież w tekście jest napisane, że jeździ w trybie manewrowym z turystami. Na ostatnim zdjęciu też w trybie manewrowym. Po prostu nie widać zbyt dobrze światła w jednym reflektorze. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w ciągu 10-15 minut
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#30
Przejazdy te są wykonywane od p.o. Runów w stronę p.o. Głosków i z powrotem. Osygnalizowanie jest jak najbardziej prawidłowe gdyż jazdy są wykonywane w trybie manewrowym.
I tu małe "ale" dotyczące naszego spostrzegania kolei przez pryzmat PKP PLK jako zarządcy infrastruktury mającego własne przepisy.
Grójecka KD będąca pod zarządem stowarzyszenia jest oddzielnym zarządcą infrastruktury i ma oddzielne instrukcje.

Na PKP PLK był by konieczny rozkaz "S" na wyjazd do kilometra w celu "..." ( powód sobie wymyślcie;)) bo mamy wyjazd na szlak (wybaczcie, znajomość szlaku wygasła i nie pamiętam linii pod kątem rozmieszczenia stacji)...
Tu kwestia tego co przewiduje się na tym konkretnym wąskim torze ( rodzaj ruchu: pociąg czy manewr oraz osygnalizowanie pojazdu kolejowego z napędem)...

Pozdrawiam,...


ps. mam nadzieję, że nie zamieszałem zbytnio...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#31
Wracając 14 sierpnia z imprezy w Sulejowie do Mińska Mazowieckiego przejechaliśmy z Juniorem wzdłuż odcinka Nowe Miasto nad Pilicą a Grójcem zatrzymując się w Nowym Mieście, Mogielnicy i Grójcu... Wyszło z fotorelacji coś takiego...


Pozdrawiam,...
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#34
Zrobiło się tak nostalgicznie, że dodam cztery zdjęcia od siebie.

Najpierw trzy screenshoty z nakręconego przeze mnie filmu (stąd ich rozdzielczość) podczas wycieczki do Tarczyna w sierpniu 2009 roku.

1. Manewry na stacji Piaseczno Wąsk. Czajnik wyjechał z szopy, przestawił się poza skrajnię, wówczas na peron przepchnięto rumunem wagony i podpięto czajniczek.
1 Pczno 2009.jpg


2. Manewry w Tarczynie. Jak widać, frekwencja dopisała (impreza była właściwie "zabezpieczona" ; )
2 Tar 2009.jpg


3. Powrót do Piaseczna; jesteśmy już na "przedpolu" miasta.
3 Pczno 2009.jpg


4. Pięć lat później. Grudzień 2014 roku, taki cudacznie wymalowany rumun wyrusza na kolejną wycieczkę.
4 Pczno 12-2014.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#35
To jeszcze na chwilę ja 11.05.2003 jak wcześniejsze.
Pod wiaduktem.

80-crop.jpeg


We w Tarczynie.

81-crop.jpeg


I miejsce gdzie się je kiełbaski, niegdyś tu gdzie stałem robiąc zdjęcie, dziś pełna kultura, miejsce za pociągiem wśród drzew.

82-crop.jpeg
 

Arekmiz

Ostrzeżony
Reakcje
1.102 113 0
#37
Tak Wam tylko dodam, że semafory mechaniczne, widoczne na zdjęciach, na stacji Piaseczno Wsk, stawiał i uruchamiał m.in. mój ojciec (rocznik 1945, absolwent Technikum Kolejowego w Warszawie), który całe swoje zawodowe życie był technikiem urządzeń ZRK. :)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#38
To tak z ostatniej soboty...
Kręcone kamerką "sportową" typu go pro...
Kręcone dzięki uprzejmosci drużyny pociągowej...

Pozdrawiam,...
ps. dzwięk i tak został znacznie ściszony, ale mimo to ostrożnie z głośnością...;)