• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#1
Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa to największą turystyczna kolej wąskotorową w okolicach Warszawy. Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa jest kontynuatorką tradycji kolejowych Grójeckiej Kolei Dojazdowej, Kolei Grójeckiej i Kolei Wilanowskiej. Obecnie pociągi PKW kursują na trasie Piaseczno Miasto Wąskotorowe - Tarczyn - Piaseczno Miasto Wąskotorowe, ale istniejącym torem możemy dojść do Nowego Miasta nad Pilicą. Czy wrócą pociagi wąskotorowe do Nowego Miasta nad Pilicą i Grójca? Ostatni przejazd do Grójca miał miejsce 3 października 2010.

Na początek: Lxd2-454 w trakcie przetoków na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe. To jedna z dwóch czynnych lokomotyw PKW, które prowadzą obecnie pociągi na trasie do Tarczyna. | styczeń 2019

lxd2-454.JPG
 
S

Sebastian

Gość
#2
Tabela 623 z Sieciowego Rozkładu Jazdy. Niestety rozkład nie zachował mi się w całości i nie mam pojęcia z którego jest roku.
W każdym razie wszystkie pociągi "kursują na zamówienie w/g życzenia klienta z dowolnym programem (z możliwością zmiany rozkładu jazdy i relacji pociągu)"
Grójecka rozkład.jpg


Stacja końcowa, 2003 rok.
NM 1.jpg


NM 2.jpg
 
OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#3
Wieża ciśnień na stacji ... Polska.
Obiekt został wzniesiony w 1943 roku. Od 17 czerwca 1994 roku wieża wpisana jest do rejestru zabytków (numer w mazowieckim rejestrze 1586-A z 1994-06-17).

wieza.JPG
 
OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#4
Px48-3916 przybył do Piaseczna z rewalskiej wąskotorówki w połowie stycznia tego roku. Miłośnicy parowozów wiążą z tym parowozem spore nadzieje. Problem w tym, że parowóz wymaga jeszcze sporej troski, zanim będzie mógł pojawić się na trasie, ciągnąc rozkładowy skład. Wszystkich interesuje kiedy to nastąpi, ale z odpowiedzią na to pytanie jest pewien problem.

Na zdjęciu Px48-3916 w trakcie przetaczania na stacji w Piasecznie. | 22.01.2019

px48-3916_2.JPG
 
OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#5
Stacja kolei wąskotorowej Polska. Dla niektórych pewnie jest to zagadka, ale dla innych już niekoniecznie ️‍
Czy wiecie dlaczego z budynku dworca Tarczyn Wąskotorowy zdjęto tablice z nazwą stacji i zawieszono na jej miejscu tablicę z nazwą Polska?

tarczyn_6__.jpg
 

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
#6
Czy te zdjęcia są nadal aktualne? Bo kiedyś, dość dawno był taki program, chyba "pociąg do polityki" (?), o ile dobrze pamiętam :). Ale to miało być chwilowe i Tarczyn Ruda miał wrócić na swoje miejsce. .. :) Ten budynek jest dość stary i pamietam, że był wpisany na listę zabytków. Tam chyba nie ma juz dworca ale budynek oddano na mieszkania ludziom. O ile mnie pamięć nie myli to projektował go sam Jakimowicz (?)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#11
na niektórych zdjęciach, głównym bohaterem jest rower
W wątku nie ma zbyt wielu zdjęć, więc policzyłem. Rower można zobaczyć na jednym zdjęciu w tym wątku. Faktem natomiast jest, że od lat na wszystkie kolejowe foto wyprawy jadę z rowerem. Raczej trudno przejść pieszo, obok torów, jeżeli trasa liczy np 50 km, a nie jest to jedyne nasze zajęcie w danym dniu.

Z tego co wiem, większość osób przemieszcza się samochodami lub jedzie na daną miejscówkę i mniej więcej w tym samym miejscu przebywa nieraz kilka godzin. Każdy robi, to co lubi :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
#12
Nie zrozumiałeś, chodziło mi o to że mogłeś zrobić zdjęcie, zresztą bardzo ładne, bez roweru, nie spowodowałoby to że stałoby się mniej wartościowe.
To kto czym i gdzie jeździ, absolutnie mnie nie interesuje, rzeczywiście może to nie były Twoje zdjęcia, ale już zdarzały się takie, z rowerem w roli głównej.
I to tyle.
 
S

Sebastian

Gość
#18
Kilka zdjęć z wizyty w Nowym Mieście nad Pilicą.
Widok na stację od strony zachodniej, czyli wjazdu z jednostki wojskowej.
NM1.jpg

Perony, między nimi cały czas leży tor.
NM2.jpg

Zarośnięte tory i budynek stacyjny, widok od strony Mogielnicy.
NM3.jpg

Dowód na to, że w wysokich chaszczach leżą tory.
NM4.jpg

Budynek stacyjny. Całkiem dobrze utrzymany, po części zamieszkany. Lokale w budynku wystawione przez PKP S.A. na sprzedaż.
NM5.jpg

NM6.jpg

Teren stacji mocno zarośnięty, ale zdaje się że tory w komplecie sobie spokojnie leżą. Tor w kierunku jednostki wojskowej urywa się za stacją, w ulicy Kolejowej i jej najbliższym sąsiedztwie brak po nim śladu.
Gdy robiłem zdjęcia podszedł do mnie jeden z mieszkańców pobliskiego domu, pytając czy coś się wokół kolejki zaczyna dziać, czy jest szansa na reaktywację. Jak widać nie tylko MY, chcielibyśmy by takie miejsca znowu zaczęły żyć...
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
#19
Gdy robiłem zdjęcia podszedł do mnie jeden z mieszkańców pobliskiego domu, pytając czy coś się wokół kolejki zaczyna dziać, czy jest szansa na reaktywację. Jak widać nie tylko MY, chcielibyśmy by takie miejsca znowu zaczęły żyć...
Podczas moich wędrówek bardzo często spotykam się z takimi pytaniami, sam nie wiem wtedy co odpowiedzieć.