• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Peron

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
witam wszystkich jestem tu nowy i mam pytanie jakie są sposoby na wykończenie peronów. Bo w tej chwili mam gołą deskę chciałbym żeby był to sposób łatwy bo mam 6 metrów do zrobienia
 
Reakcje
0 0 0
#2
To co to za stacja ??? Wrocław ??? a może zachodnia??? 6 mtr peronu no chyba że to przystanek w realu ??? ;)

Może napisz coś więcej o co chodzi z tym wykończeniem no bo tak to pewno płytki chodnikowe ławeczki, info dla pasażerów na jakis tablicach, zegary, wiaty, latarnie, jakieś doniczki z kwiatkami i itp... no konkretniej... i fotki :)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#3
Dobrze daje konkrety jest to stacja modułowa robiona do TMM peron napisałem że jest taki długi ale te 6 metrów są to dwa perony po 3m. A wykończenie to mi chodziło o jakieś płytki czy coś podobnego



fotki jak mi się uda wrzucę wieczorem
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Można laserem wyciąć płytki chodnikowe z kartonu, robiłem tak dla kolegów (patrz Padowo, Strumień, Bartoszów itp)
 
Reakcje
0 0 0
#10
O ile się nie mylę to kolega xendx prowadzi taka działalność więc się do niego uśmiechnij...

A wyrób jest na poziomie!!!

A wracając do peronu to zrobisz jak uważasz ewentualnie jak potrzebujesz.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#17
Witam,

Nie chciałem nowego wątku zakładać, bo już jest otwarty.

Otóż zastanawiam się z czego zrobić peron. Dzisiaj dostępne jest precyzyjne cięcie laserowe różnych materiałów i to właśnie to jest mój pierwszy wybór. Potrzebuję perony o nieregularnym kształcie, zakrzywione i dodatkowo o zmiennej szerokości. Zamierzam odwzorowywać perony typu niskiego, z wysokością 30 cm nad główką szyny (w oryginale). Nawierzchnia peronu to płytka chodnikowa 35 x 35 cm lub 50 x 50 cm - coś takiego jak na obrazku poniżej.

1647203710105.png


Jeśli chodzi natomiast o materiał, to nie wiem na co się zdecydować. Rozważam sklejkę o grubości 3mm. Ale może gruby arkusz z plastiku byłby też rozwiązaniem? Chodzi o to, aby peron był lekki. Zamierzam zamontować przycięty peron na dystansach czy użebrowaniu, na odpowiedniej wysokości, zatem "wnętrze" peronu będzie puste. Na tę sklejkę lub plasitk wtedy można przykleić imitację płytek chodnikowych.

Kształt i elementy potrzebne produkuje firma Hugwa. Tylko na stronie internetowej nie jest napisane z jakiego materiału wykonane są elementy typu ścianka peronowa, płyti chodnikowe itp. Czy ktoś może wyjaśnić z czego to jest? Link: HUGWA
Czy ktoś z Kolegów ma doświadczenia z tymi produktami?

Dzięki
 
Ostatnio edytowane:

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#19
Z gipsu?! Nie pękają, gdy się je przyciśnie do podłoża? Można je łatwo przycinać, piłować? A co w przypadku wykonywania w nich otworów? I jakim klej najlepiej zastosować?
A co do podkładu pod płytkę na peronie. Poleciłby Kolega sklejkę czy inny materiał?
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#20
Generalnie kleiłem na wikol, wiercenie czy przycinanie bezproblemowe, a jak pęknie przy dociskaniu to tylko dodaje realizmu.
Sklejka jako podłoże może być.
 

Podobne wątki