• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozownia w skali 0

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#41
Nie wiem jaką szkołę kończyłeś ale u nas na wiosce pani mówiła że wagon w skali H0 mający 303mm w skali 0 będzie miał 606mm . Patrząc przez Twoją optykę wagon ten opiewał by na 1212mm . Idą dalej ... pomiędzy skalą 0 a 1 różnica była by tak iż wagony osobowe miały by powiedzmy 600mm długości z tym że w skali 1 wagon byłby wyższy o 50% . Moim zdaniem skala właściwa to 1 , zero jak dla mnie koślawe jakieś .
Mądralo, pisłem że "...patrząc z boku" czyli elewacyjnie, potrzeba aż 4-ch (czyli 400%) wagonów/lokomotyw aby pokryć elewację w skali 0, a Ty jak "Koziołek Matołek z Pacanowa" widzisz tylko jeden wymiar, jakim jest długość. Spójrz dwu-wymiarowo, to dostrzerzesz że pole powierchni obserwowanego modelu w skali 0 jest 4 x większę (czyli owe 400%) niż w skali H0. Widocznie W Twojej wiosce nie uczono, co to jest pole powierzchni wyrażone w jednostkach kwadratowych. A jeśli chodzi o jeszcze wyższą naukę, to skala 0 jest 8x (800%) większa kubaturowo niż skala H0. Zadzwoń do swojej szkoły i sprawdź, gdzie leży prawda.
I nie wymądrzaj się tak usilnie, bo widać że nie masz pojęcia o porównaniu na żywo modeli w skali H0 i 0 nie mówiąc już o skali 1, więc pozostań przy swojej jedynie słusznej skali... i nie zabieraj więcej głosu w sprawach oczywistych... :ROFL:
A jak Ci się mój wątek nie podoba, bo jakiś koślawy, to znajdz sobie inne bardziej proste :LOL:
P.S. a poza tym szkołę może to Ty kończyłeś, bo ja skończyłem, a to duża różnica :)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#44
Nie wiem jaką szkołę kończyłeś ale u nas na wiosce pani mówiła że wagon w skali H0 mający 303mm w skali 0 będzie miał 606mm . Patrząc przez Twoją optykę wagon ten opiewał by na 1212mm . Idą dalej ... pomiędzy skalą 0 a 1 różnica była by tak iż wagony osobowe miały by powiedzmy 600mm długości z tym że w skali 1 wagon byłby wyższy o 50% . Moim zdaniem skala właściwa to 1 , zero jak dla mnie koślawe jakieś .
A porównaj sobie powierzchnię kwadratów o bokach 2cm i 4cm. Ile razy jeden jest większy od drugiego ?
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#45
Biorąc pod uwagę tylko długość liniową patrzymy na przedmiot płasko ,ale już w tak zwanej wizualizacji 3D wygląda to już zupełnie inaczej .
Po prostu można wyliczać procenty powiększenia ale liczą się też wrażenia wzrokowe ,bo mając w ręku dwa modele jeden w skali 0 a drugi w 1to nie sposób nie zgodzić się z Archico .
Poza tym budując makietę względy powierzchniowe też mają kolosalne znaczenie .
Mimo, że różnice między 1 a O są liniowo niewielkie to budując w obecnej chwili makietę wąskotorówki w skali 1 przekonałem się,że w skali O mógłbym zmieścić na tej samej powierzchni o wiele więcej infrastruktury kolejowej i nie tylko.
 
Reakcje
0 0 0
#46
Mądralo, pisłem że "...patrząc z boku" czyli elewacyjnie, potrzeba aż 4-ch (czyli 400%) wagonów/lokomotyw aby pokryć elewację w skali 0, a Ty jak "Koziołek Matołek z Pacanowa" widzisz tylko jeden wymiar, jakim jest długość. Spójrz dwu-wymiarowo, to dostrzerzesz że pole powierchni obserwowanego modelu w skali 0 jest 4 x większę (czyli owe 400%) niż w skali H0. Widocznie W Twojej wiosce nie uczono, co to jest pole powierzchni wyrażone w jednostkach kwadratowych. A jeśli chodzi o jeszcze wyższą naukę, to skala 0 jest 8x (800%) większa kubaturowo niż skala H0. Zadzwoń do swojej szkoły i sprawdź, gdzie leży prawda.
I nie wymądrzaj się tak usilnie, bo widać że nie masz pojęcia o porównaniu na żywo modeli w skali H0 i 0 nie mówiąc już o skali 1, więc pozostań przy swojej jedynie słusznej skali... i nie zabieraj więcej głosu w sprawach oczywistych... :ROFL:
A jak Ci się mój wątek nie podoba, bo jakiś koślawy, to znajdz sobie inne bardziej proste :LOL:
P.S. a poza tym szkołę może to Ty kończyłeś, bo ja skończyłem, a to duża różnica :)
Najnaprzód trza było napomknąć o ciężarze i objętości , zaprezentowałbyś w ten sposób najwyższą szkołę jazdy w swoim mieście . Ja nie mam pojęcia o skalach 0 i 1 , Ty natomiast jesteś bardzo godny tej najwyższej ze skal .
 
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#47
Ty natomiast jesteś bardzo godny tej najwyższej ze skal .
a i owszem, a czemu nie ? jak każdy z nas :) Tobie już dziękuję za współpracę w wątku o parowozowni, bo nic mądrego ani budującego nie wniosłeś do niego, poza fermentem rodem z ToiToi...

a wracając do projektu parowozowni, mam pytania do znawców sztuki :
- czy układ torowy przedstawiony poniżej nie jest bardziej odpowiedni niż z jednym anglikiem...?
- jak wyglądały zwrotniki do rozjazdów symetrycznych typu "Y" używane na PKP...?
Bw Warschau 3b.jpg
 

Załączniki

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#48
wiadoma że skala 0 to właściwa ale 1 jest dla mnie jest najbardziej właściwa(Konrad naprawdę próbowałem )a dla podsumowania dyskusji o wyższości sali nad skalą kilka fotek, z powodu braku SM-ki w saki HO tylko zarys wielkości modelu
 

Załączniki

OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#49
...ale 1 jest dla mnie jest najbardziej właściwa...
każda skala jest dobra, po to zostały stworzone :) Mnie bardziej pociąga z większych skal 1:22,5 w załączeniu BR91 w tej skali, widać nawet owłosienie szczotki do zamiatania.
Raz widziałem takie cudo na żywo i był się skusił, ale taka skala to już raczej tylko kolekcjonowanie modeli, a mnie bawi jednak model na makiecie z infrastrukturą.
Pozdrawiam wszystkie skale i pozostaję przy właściwej (dla mnie) :)
BR91 in Spur II.jpg
 

klepa79

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Ja tu jestem pełen podziwu, zamierzenie ekstra super extremalne, ciekawe.:) Obserwuje kolegę od dawna ( archico ) czytam i zawsze czekam z nie cierpliwością na nowe zdjęcia z budowy parowozowni.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 37

Podobne wątki