• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowoz BR 18.4 - Roco

A

Anonymous

Gość
#1
BR 18.4 (Roco 63363) - ladny model, do tego dostepny w promocyjnej cenie w Polsce i za granica.




Moj egzemplarz ma jedna wade, wynikajaca pewnie z nieprecyzyjnego montazu: przednie swiatla "przeswituja" przez obudowe:




Rozlozylem model na czesci, probowalem lepiej spasowac i... udalo mi sie zlozyc z powrotem w calosc bez strat, ale problem pozostal. Ktos moglby podpowiedziec, jak sobie z tym poradzic - wlozyc tam np. kawalek folii aluminiowej?
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#2
Bez odrobiny kontrowersji chyba nikt nie odpowie, wiec moze tak:

To jest model za szesc stow z hakiem, a nie za ponad dwa tysiace. Kola ma chyba calkiem znosne i do tego... jezdzi, nawet do tylu :)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.575 8 0
#3
To jest model za szesc stow z hakiem, a nie za ponad dwa tysiace
To ciesz się z zakupu. Ja za swój wyłożyłem coś ok.1800 zeta i to parę lat wstecz ;)
Ten model, jest jednym z ostatnich modeli Roco, wykonanych na wysokim poziomie. Być może kolejne składane sią już za Wielkim Murem i stąd to "niechlujstwo" montażu.
Spróbuj model rozkręcić, plastik imitujący blachę wyjąć i zamontować na nowo (może trzeba będzie trochę podpiłować). Możesz jeszcze zdjąć same lampy i spróbować docisnąć sam plastik. To chyba jedyna rada ;)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#4
Krzysiek, Chińczycy to pewnie by na kropelkę skleili i by nie było problemu ;)

A tak na poważnie, nie ma tam jakiegoś zatrzasku, który powinien się zaczepić o ostoję ?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#5
Młodzikowski napisał(a):
Ja za swój wyłożyłem coś ok.1800 zeta i to parę lat wstecz ;)
Ooops :)

Młodzikowski napisał(a):
Spróbuj model rozkręcić, plastik imitujący blachę wyjąć i zamontować na nowo
Tego probowalem, ale nie wyszlo. Ok, moze sprobuje jeszcze raz

karol_mar napisał(a):
A tak na poważnie, nie ma tam jakiegoś zatrzasku, który powinien się zaczepić o ostoję ?
Sa po bokach, a ze niedokladnie to zwymiarowane czy spasowane, stad to "wybrzuszenie"
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.464 251 31
#6
Młodzikowski napisał(a):
To jest model za szesc stow z hakiem, a nie za ponad dwa tysiace
To ciesz się z zakupu. Ja za swój wyłożyłem coś ok.1800 zeta i to parę lat wstecz ;)
Ten model, jest jednym z ostatnich modeli Roco, wykonanych na wysokim poziomie. Być może kolejne składane sią już za Wielkim Murem i stąd to "niechlujstwo" montażu.
Spróbuj model rozkręcić, plastik imitujący blachę wyjąć i zamontować na nowo (może trzeba będzie trochę podpiłować). Możesz jeszcze zdjąć same lampy i spróbować docisnąć sam plastik. To chyba jedyna rada ;)
Posiadam ten model w malowaniu niebieskim ,,bajerische,, S 3/6 sound i oczywiście w DRG również , modele pochodzą z okresu produkcji w europie to jakieś 5-6 lat temu, prezentują najwyższy poziom jaki posiadało kiedyś ROCO,
CHODZI O MALOWANIE I SKŁADANIE A TAKŻE ODLEWY
ten model jako S3/6 albo BR18 to flagowe produkty wielkoseryjnej produkcji o której dzisiaj można już tylko wspominać ,mówię o jakości.
a koła to już :shock: finezja
 

Podobne wątki