• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowóz BR35 BTTB (BR23 Zeuke)

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#1
Szanowni Koledzy.
Zapytuję o sposób zdejmowania obudowy w modelu parowozu BR35 BTTB, czyli kotła wraz z budką maszynisty. Model wymaga wyczyszczenia przesmarowania po kilkudziesięciu latach stania na półce i okazjonalnych jazd. Instrukcja obsługi mówi jedynie: "w tym celu należy poluzować łączenia przytrzymujące, które znajdują się między częścią górną a podwoziem".
Można wywnioskować, w pewien sposób, jak powinno się zdejmować obudowę ale przyznam, że mimo moich najlepszych chęci i w miarę delikatnego operowania przyborami narzędziowymi mam uczucie, że zaraz coś się urwie.
Z podziękowaniem za poradę!
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#6
Koledzy, wykorzystuję ten wątek aby zapytać o połączenie parowozu z tendrem w modelu lokomotywy Ty43 Tilliga. Jest ono bardzo delikatne i mam chyba za słabe okulary aby zaryzykować połączenie. Z podziękowaniem za wskazówki.
 

MonsterSale

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
Koledzy, wykorzystuję ten wątek aby zapytać o połączenie parowozu z tendrem w modelu lokomotywy Ty43 Tilliga. Jest ono bardzo delikatne i mam chyba za słabe okulary aby zaryzykować połączenie. Z podziękowaniem za wskazówki.
Fakt, że gniazdo, do którego ma wejść taśma z tendra jest bardzo cienkie. Nie obawiaj się o delikatność - wytrzyma spokojnie łączenie, tylko trzeba równo trafić z taśmą do szczeliny. Ja używam lupy nagłownej przy łączeniu a gdy wiem, że trafiłem taśmą do gniazda, to unoszę delikatnie tender i lokomotywę i odwracam, żeby zobaczyć czy podczas dociskania zatrzask pod taśmą zaskoczy. Robiłem to już wiele razy w Ty43 i BR42, i wszystko jest w porządku.