• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#1
Poniżej zamieszczam film nakręcony w lipcu tego roku w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Polecam to miejsce każdemu pasjonatowi modeli kolejowych, robi wrażenie a także można przejechać się kolejką ogrodową.


Oprócz filmu zrobiłem także kilka zdjęć.

stacja.jpg


Zdarzyła się także "mini katastrofa" ;)

wykolejenie.jpg


Poniżej zdjęcia kolei ogrodowej którą można było się przejechać, frajda niesamowita.

ogrodowa 1.jpg


ogrodowa 2.jpg


Poniżej prawdziwe rarytasty, tym bardziej, że nie występują na stałe w ramach atrakcji Parku Miniatur. Mini parada parowozów która odbyła się 30 lipca 2022 r., niestety nie dopytałem jaka to skala ale robiły niesamowite wrażenie na żywo.

parowozy.jpg

parowozy 2.jpg

parowozy 3.jpg

parowozy 4.jpg

parowozy 5.jpg

parowozy 6.jpg

parowozy 7.jpg

parowozy 8.jpg

parowozy 9.jpg


w Parku Miniatur znajdują się także modele latarnii morskich z polskiego wybrzeża, oto jedna z nich.

latarnia.jpg
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#2
Ja również polecam - bywam tam co roku, byłem tydzien temu. Ale poza modelami polecam coś jeszcze. Jeśli tylko chłopaki z modelarni która jest tam na miejscu znajdą chwilę, pokażą kilka fajnych technik budowy obiektów i ogólnie jak to działa od kuchni. Elementy w tej skali kosztują sporo więc wiele rzeczy powstaje tam od zera, myślę że dla modelarzy będzie to bardzo interesujace. Na miejscu jest też sklep modelarski - dostępne modele w skali H0 jak i G. Mi trudno było zobaczyć gdzieś zestawy w skali G, mało kto ma to na półce.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#4
Rewelacja :) To jest skala 1:22,5? Kto zbudował te parowozy? Zamierzam zacząć przygodę z tą skalą, ale ZTCW, brak jakichkolwiek seryjnych modeli taboru PKP.