• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Pętla Grybowska

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#1
Nie będę przedstawiał, bo każdy szanujący się wie, co to i gdzie to.
Wjazd na górkę i zjazd do Pętli od strony Nowego Sącza.
Macie zdjęcia czy filmiki z tego odcinka, podzielcie się. Ja uwielbiam ten odcinek, pamiętam, że przed 1986, czyli przed elektryfikacją, na tym odcinku w kierunku przeciwnym wspomagał SU46 prowadzącą pospieszny do Krynicy z Katowic (i Zagórza, ale w Tarnowie czy Krakowie się dzielił) parowóz. Nie wiem, pewnie Ty2, za dawno było, żebym pamiętał ...

 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.994 140 0
#2
Ja pamiętam parowóz, ale szczeniakiem wtedy będąc nie wiem jaki, w każdym razie kopcił wcześniej na Łopacie Żegiestowskiej ;-)
Albowiem trasę odbywałem raczej w relacji Warszawa Muszyna (wczasy) i Muszyna-Nowy Sącz (do rodziny z wizytą.

Bo ja to po kądzieli to z Ptaszkowej ;-)
 

prepik

Znany użytkownik
Reakcje
925 0 0
#3
Jak chcę nacieszyć oko koleją, oderwać się od życia codziennego, jadę na Pętlę Grybowską! Odcinek Mszalnica-Grybów to co najmniej 20 miejscówek krajobrazowo- infrastrukturalnych z piękną przyrodą , górzystymi tłami no i linią kolejową, maszyniści mają fajnie , widzą to o różnych porach dnia i różnych porach roku, chciało by się przejechać tą trasę wagonami kolei szwajcarskich , z oszkleniem panoramicznym i czystym... Parę moich filmów , publikowanych już na forum : podjazd od strony Nowego Sącza czyli Mszalnica


Najwyższy punkt trasy , Ptaszkowa z pięknym budynkiem stacyjnym :


Górna część pętli :


Dolna część pętli z głównym akcentem, czyli browarem, ciągle czynnym i serwującym przednie piwa:


Finał pętli lub patrząc od strony Tarnowa , początek ,to most w Grybowie wielokrotnie burzony...

 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#4
No, klimat robi wrażenie...
A w tym roku dodatkowo, raz w miesiącu transport z Sącza do Warszawy gania.
Niestety, wszystkie 31WEba już dotarły, więc ktoreś z 15 45WEba może złapiesz...

Pozdr,...
 

Arekmiz

Ostrzeżony
Reakcje
1.103 113 0
#8
Trzabyło jakiegoś towara z ET41 na początku i ET21 na popychu sfocić. A nie wróć, teraz wszystko wali tirami po drogach. A po torach wielkie pociągi typu anglik z 2 wagonami. :-\