• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Owocarka włoskiej budowy So w IV ep. - czy były?

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#21
Orientujesz się jaki to rok i rejon?
Swoją szosą wygląda jakby to były obicia do białej farby, te plamy na pudle wagonu.
Rejon - ostrowski, dokładnie teren ZNTK w Ostrowie Wlkp. Rok - tu już będzie problem z podaniem konkretnego roku, ale fotka była wykonana pomiędzy 1952 a 1961 r.
Co do białych plam - sądzę, że to błędy odbitki. Ale mogę się mylić ...
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#22
Rejon - ostrowski, dokładnie teren ZNTK w Ostrowie Wlkp. Rok - tu już będzie problem z podaniem konkretnego roku, ale fotka była wykonana pomiędzy 1952 a 1961 r.
Dziękuję! :)
Co do białych plam - sądzę, że to błędy odbitki. Ale mogę się mylić ...
To jest zdecydowanie na pudle wagonu a nie na odbitce. Zwróć uwagę, że te plamki układają się zgodnie z kierunkami ustawienia ścian wagonu i występują tylko na pudle. Gdyby to były uszkodzenia odbitki/negatywu byłyby w jednej płaszczyźnie. ;)
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#23
Koledzy, mam takie pytanie odnośnie daty wykonania tej fotografii, na tym wagonie owocarce jest nad napisem PKP symbol Białego Orła, a symbol Orła na PKP skasowano w 1957 roku, czy jest możliwe aby wagon z tym symbolem uchował się do 1961 roku?.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#24
Mógł. W 58mym nie zamalowali wszystkich orłów, poza tym wagon na terenie ZNTKu mógł stać dłuższą chwilę.
Wpis połączony automatycznie:

 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#26
Ja swoje dociekania odnośnie stopni i poręczy ustaliłem na tym, że model ich mieć nie będzie. Stopnie Roco , które są zupełnie nawet nie na końcu zniwelowałem. Ogólnie tych wagonów nazwijmy to włoskiej budowy jest sporo odmian. Trochę sugerowałem się tym zdjęciem, tutaj wagon bez podciągów ale były nieco dłuższe już z podciągami. Zdaję sobie sprawę, że model jest pewną formułą uproszczoną ale dziwi mnie dlaczego Ci , którzy robili te owocarki jako PKP So nie niwelowali tych stopni. Zdjęcie z internetu, portal PHOTORAIL.
va-250306fornovo.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#27
Tylko wzorowanie się na zdjęciu innego wagonu to słaby dowód :p Co prawda w tym konkretnym wypadku się to zgadza, ale nie jest to najsensowniejsza praktyka ;)

A co do modelu, gdyby w każdym usuwać stopnie, miejsce po usunięciu szlifować, polerować itd. to najzwyczajniej w świecie wzrosłaby cena modelu. A że i tak jest on mocno uproszczony i ma niewłaściwe podwozie widać panowie z PMR zdecydowali, że gra jest nie warta świeczki.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#29
Rejon - ostrowski, dokładnie teren ZNTK w Ostrowie Wlkp. Rok - tu już będzie problem z podaniem konkretnego roku, ale fotka była wykonana pomiędzy 1952 a 1961 r.
Co do białych plam - sądzę, że to błędy odbitki. Ale mogę się mylić ...
Na pewno nie wcześniej niż 1956. Wagon jest już bez 0 przed numerem. Z kolei oficjalny koniec orłów to 1958, ale oczywiście poślizg czasowy jest możliwy.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#32
Jaką ramę z kołami przy samych końcach z 3 resorami piórowymi? O co chodzi? Bo teraz to ja zgłupiałem... ;)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#35
Jest też nowe opracowanie wagonów typu EE FS firmy Roco. I to już jest zgodne z rzeczywistością. Teraz tylko kwestia konwersji na PKP.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#38
To faktycznie dość oryginalne resorowanie, ale żadnej ramy z kołami tam nie widzę.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#40
Ostatnio edytowane: