• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oswietlenie profesionalne makiety

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Na jednym z tematow poruszany byl problem innego rodzaju, ale skoro juz umiescilem na owym stronke ,to wydalo mi sie interesujace podzielic sie z wiekrzoscia Kolegow czyms co znalazlem ,a zwiazanym z oswietleniem maiety. Polecam ten filmik , bo bardzo realnie oddaje rzeczywistosc swiatla eksponowanego na sama makiete. Czas zmian i efekty swietlne wg. producenta moga byc sterowane przez jakakolwiek centralke. Efekty o ,ktorych mowa to noc bezksiezycowa lub z ksiezycem, ale i zachmurzeniem przejsciowym, zmiana zachmurzenia w ciagu dnia i nagle nadejscie burzy lub dlugotrwalej ulewy. Do tego oczywiscie dzwieki piorunow i wiatru ,kropli deszczu itp.
Gdzie szukac :
www.trenes-aguilo.com ,na pierwszej stronie odszukac temat dodany 1/8/2007-"PELICULA INTELLILIGHT" ,w tej samej ramce ,na niebiesko jest haslo "Digital-Complementos", w nowym oknie mamy dwie opcje "reproducir"-odtwarzanie i "revobinar"-przewin od poczatku.
Opisanie nie wymagaja rejestracji, niestety stronka jest po hiszpansku, gdyby ktos byl zainteresowny czymkolwiek z tej stronki to sluze bezinteresowna pomoca.
Zycze udanej zabawy.
 
OP
OP
R

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Na tej samej stronce w temacie dodanym 4/7/2007 "Pelicula Clonex" znajdziemy filmik z proponowanego przez tego samego sprzedawce produktu. Jest to kamerka bezprzewodowa do zamontowania w loku ,lub lokomotywa z kamerka. W tym przypadku jest to Pikol zrobiony na "Arco" Renfe, zatem jezeli ktos posiada tego loka problem mialby rozwiazany. Kamera zasilana jest z torowiska. Jezeli Koledzy beda mieli jakies pytania w temacie ,to juz wspominalem niejednokrotnie -prosze na mnie liczyc.
Udanej zabawy przy ogladaniu.
Uwaga, sekcja "CLUB" zarezerwowana dla odwiedzajacych z rejestracja.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#3
Właśnie leży u mnie przy klawiaturze takie profesjonalne oświetlenie - Nabyty w IKEA zestaw pt. "DIODER" z diodami LED RGB, zasilaczem i sterownikiem. Po wyrzuceniu płytki oryginalnego sterownika i zastąpieniu jej własną reszta zależy od fantazji przekutej w oprogramowanie. Póki co moja płytka ma kilka trybów pracy odrobinę tylko ciekawszych niż oryginał, ale w porównaniu z oryginałem w mojej zabawce istnieje możliwość sterowania dowolnym pilotem na podczerwień.

Intryguje mnie tylko tryb pracy "bezksiężycowa noc". Tak na oko powinien dać się uzyskać bez jakichkolwiek nakładów sprzętu i oprogramowania.
 
OP
OP
R

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam, nie to zebym odrazu chcial sie sprzeczac, bo o ktorym mowisz zapewne wychodzi o wiele taniej, a udzwiekowic mozna w inny sposob. Warto byloby podpatrzec calos, bo sklada sie z modulow do rozbudowy. Zdaje sobie sprawe, ze intuicyjnie klikac na stronce po hiszpansku jest bezcelowe,a juz przynajmniej pewna strata czasu. Zaraz zabiore sie do glebszego przegladu stronki i zalacze fotki i opisy z cenami. Swoja droga,-widzialem to cacko na zywo i slyszalem, na innym przykladzie jak ten filmik i przyznac mysze ,ze efekt jest wyjatkowo ladny, zwlaszcza sceneria nocy z pelnia ksiezyca i nagle zachmurzenie i przelotna burza z piorunami.
Przypuszczam, ze zdolne Perony w Polsce rozloza projekt na czynniki pierwsze i splodza cos alternatywnego za mniejsze pieniadze.
Nazwalem to cacko "profesionalnym" w slad za producentem i sprzedawca.
 
OP
OP
R

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
28000-Modol glowny odpowiedzialny za efekty: dzien ,noc, opady i zachmurzenie-cena
167 euro ,waga 2kg.
28010-Mogol do powiekrzenia zestawu -efekty swiatla bialego-cena 133 euro, waga 2kg.
28020-Modol do powiekrzenia zestawu-efekty swiatel kolorowych-cena 142 euro,waga 2kg.
28110-Modol efektow specjalnych :pioruny i odglosy burzy grzmoty etc.-cena100 euro,waga 2kg.
28150-Elementy laczace wszystko w calosc rowniez elektrycznie-cena 49 euro za szt.
 

Załączniki

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#6
IKEA DIODER RGB, masa < 0.5 kg, cena 160 zł. Własny sterowniczek - można go sprzedawać z umiarkowanym zyskiem za jakieś 80 zł. Dźwięku nie ma, jest tylko 36 świateł (4 listewki po 9) mogących przybrać dowolny kolor (wszystkie ten sam).
 
OP
OP
R

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Witam, zostawilem ten watek i dopiero teraz dopatrzylem sie Twojego pytania wobec nocy bezksiezycowej. Jako ,ze tego lata w czasie wakacji widzialem na "zywo" dzilanie tego cacka- wyjasniam : sa noce , ktore sa przyslowiowo ciemne jak u murzyna w ....., i tu mozna to symulowac calkowitym wylaczeniem oswietlenia, ale to nie jest tak. System proponuje male przeswity ,tak jakby to chmory przeslanialy ksiezyc, co ma sie zarowno do efektow dziennych, kiedy nadciaga zachmorzenie i potem burza. To tylko w kwestii wyjasnienia, bo i niestety calosc jest zbyt droga do zabawy w takie efekty. Ponowie zatem pomysl proby stworzenia alternatywy. Kolega jak widze jest zaawansowany w technologii. Szkoda ,ze nie mialem mozliwosci nagrania wszystkiego, bo bylo zabronione.
Pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 71
DCC 11
DCC 33
DCC 39
DCC 45

Podobne wątki