• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odszedł karkonoski drezyniarz Rafał Gersten.

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#1
Dwa dni temu w wieku 50 lat, zmarł Rafał Gersten, twórca Karkonoskich Drezyn Ręcznych, człowiek oddany swojej wizji, przywrócenia ruchu między Karpaczem a Jelenia Górą.
Pamiętam wielogodzinne dyskusje w Świątyni Wang, gdzie pomieszkiwał swego czasu Rafał, jego entuzjazm, miłe usposobienie, zapał graniczący z obsesją, miałem go odwiedzić w tym roku, spóźniłem się.
Pozostaje tylko pamięć.

738392_1566822637.jpg
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#9
Szkoda,
pamiętam jak spotykaliśmy się na wrocławskim rynku, gdzie popijając piwo dyskutowaliśmy o możliwościach i przeszkodach w ratowaniu linii kolejowych w rejonie Karpacza i Kowar... oraz o pomysłach na kolej drezynową...
Niech Spoczywa w Pokoju.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.399 68 0
#12
Wspaniały pasjonat z pięknych okolic, niechaj teraz "popyla" swoją drezyną wraz z innymi "bohaterami" tego wątku po wszystkich zlikwidowanych
szlakach, przy wiecznie podniesionych semaforach w świecie bez polityków, celebrytów, kleru i innego badziewia....
 
Reakcje
22 5 0
#13
Miałem sposobność poznać Rafała z pozoru krótka wymiana zdań przerodziła się w wielogodzinna dyskusję. Człowiek z pasja walczący z przeciwnościami losu ludzkimi zawiściami i wszechobecna biurokracją. Niestety tą najważniejszą walkę o życie przegrałeś. Mimo to widząc samotny wagon zawsze będę myślał o Tobie Rafale.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Sala Pamięci 31

Podobne wątki