• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odszedł karkonoski drezyniarz Rafał Gersten.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
14.060 390 29
Dwa dni temu w wieku 50 lat, zmarł Rafał Gersten, twórca Karkonoskich Drezyn Ręcznych, człowiek oddany swojej wizji, przywrócenia ruchu między Karpaczem a Jelenia Górą.
Pamiętam wielogodzinne dyskusje w Świątyni Wang, gdzie pomieszkiwał swego czasu Rafał, jego entuzjazm, miłe usposobienie, zapał graniczący z obsesją, miałem go odwiedzić w tym roku, spóźniłem się.
Pozostaje tylko pamięć.

738392_1566822637.jpg

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.000 22 1
Szkoda,
pamiętam jak spotykaliśmy się na wrocławskim rynku, gdzie popijając piwo dyskutowaliśmy o możliwościach i przeszkodach w ratowaniu linii kolejowych w rejonie Karpacza i Kowar... oraz o pomysłach na kolej drezynową...
Niech Spoczywa w Pokoju.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
5.664 66 0
Wspaniały pasjonat z pięknych okolic, niechaj teraz "popyla" swoją drezyną wraz z innymi "bohaterami" tego wątku po wszystkich zlikwidowanych
szlakach, przy wiecznie podniesionych semaforach w świecie bez polityków, celebrytów, kleru i innego badziewia....

Reakcje
18 5 0
Miałem sposobność poznać Rafała z pozoru krótka wymiana zdań przerodziła się w wielogodzinna dyskusję. Człowiek z pasja walczący z przeciwnościami losu ludzkimi zawiściami i wszechobecna biurokracją. Niestety tą najważniejszą walkę o życie przegrałeś. Mimo to widząc samotny wagon zawsze będę myślał o Tobie Rafale.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Sala Pamięci 31