• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Obrotnica Roco 42615

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
#1
Witam, kupiłem obrotnicę 42615, podłączyłem wg instrukcji pod sterowanie DCC Roco i obrotnica działa. Pytanie jest takie bo obraca się tylko w jedną stronę, czy tak ma być czy coś jest zepsute bądź źle podłączone? Nie jestem znawcą w temacie obrotnic ale wydaje mi się, że powinna się obracać w obie strony.
 
OP
OP
B

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
#8
Podłączyłem na próbę zasilacz od analogowego pokrętła PIKO i działa. Ma on 12 V i przez to obrotnica kręci się powoli ale działa, więc teraz albo kupię ten Roco albo jakiś inny na 16V. Dzięki za rozwiązanie problemu.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#10
Pamiętaj jeszcze o module pętli, nie wiem czy Twój układ torów tego wymaga. Jeżeli obrotnica wykona obrót o 180° to odwróci się polaryzacja.
 

Podobne wątki